enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Bitcoin Tahminleri

Bitcoin Tahminleri
Kripto Para Kazandıran Robot

Bitcoin Tahminleri

Bitcoin, kripto yani dijital para son 8 yılın en yüksek tahmin rekorlarını ardı ardına yıkarak yükselişine devam etmektedir. 2021 son aylarına girilirken Bitcoin tahminleri ise 6 haneli rakamlara kadar gideceği yönünde olmaktadır.

Bitcoin, 2009 yılında açıkça piyasalarda işlem gördüğünden beri belki de en parlak yıllarını pandemi ile birlikte 2019, 2020 ve 2021 yıllarında gösterdi. Tarihinin en sallantılı yıllarından olan 2021 yılında 30 ila 65 bin USD doları arasında sıkıştı kaldı. Yatırımcısının gözünü bir an piyasadan kaldırtmayan Bitcoin önümüzdeki günlerde nasıl bir grafik izleyecek merak konusu olmaya başladı.

Bitcoin Görüşleri

Piyasa yorumcuları, analistler ya da uzmanlar her an Bitcoin bu yükseliş macerasını yorumlamaktadır. Çin ve ABD tarafından yapılan açıklamalardan uzun bir sessizlik piyasada hâkim idi. Piyasa uzmanlarına göre bu sanal paranın birimi 40 bin dolar yani TL hesabı ile 340 bin TL olarak görülmekteydi. Borsa işlemlerinde ayı pozisyonu olarak görülen bu durum Bitcoin için bir başlangıç mı yoksa boğa koşusu olarak nitelenen durumun ortasında mı kaldığına yönelik farklı görüşler hâkim. Kimi uzmanlara göre yılsonunda Bitcoin dolara karşı adeta ezici bir güç elde edecek kimi uzmanlara göre ise Bitcoin piyasası da bu çekişmeden yoruldu ve sakin bir tablo/grafik izleyeceğiz. Bu anlamda yatırımcılar Bitcoin tahminleri üzerinden değerlendirme yapıp yatırımlarını yapmaktadır.

Bitcoin fiyatlarındaki düşüş ardından kısa sürede toparlama gösterdi. Bu dönüş piyasalara yeniden canlılık kazandırdı. Bitcoin, coin dünyasında bir lider olduğu için ondaki yükseliş ve düşüşler diğer coin piyasalarını da etkilemektedir. Böylelikle dijital para borsalarında yatırımlarını değerlendiren herkesin gözü bu amansız yarışta olmaktadır.

ada coin

BTC son günlerde 48.000 bandını epeyce bir zorladı. Herkes burada beklediğini düşünürken 50.000 gibi bir bandı da birkaç kez aştı. Uzmanlara göre eğer BTC 50.000 bandında kararlı kalır ve direnişe geçerse uzun süre yükselişe devam edecek. Ancak 48.000 direncine dayanamaz düşüş olursa piyasalarda sert bir düşüş göreceğiz gibi duruyor. Ancak Bitcoin şu ana kadar ilerleyişi ile kendisine olan güveni bozmadı. Piyasanın tüm olumsuz durumuna karşı hala tek başına lider ve bu yarışta yorulmuş gibi de durmuyor.

Piyasanın Uzmanlarının Tahminleri

Bitcoin tahminleri geçtiğimiz günlerde kripto alım satım platformlarının kurucuları tarafından da yapılmaya başlandı. Bunlardan biri Finder.com2un kurucusu F. Schebesta. Kripto hakkındaki tahminlerini açıklarken piyasalar üzerindeki artışların balon olarak nitelendirildiğini hatırlatarak medyada yer alan bilgilerin spekülasyon olduğunu belirtti. Ancak Bitcoin dünyası kısa sürede bu yargıyı kırdı ve piyasa kısa sürede toparlandı. Bu durumu Amazon hisselerinin düşüp yeniden tırmanışa geçmesi ile niteleyen Schebesta’nın şirketi 2021 yılı sanal para tahminleri adında bir de anket yayımladı. Ankete katılan uzmanlar, akademisyenler ve diğer ilgili kişilerin yorumları şirket tarafından önümüzdeki günlerde yayımlanacak.

Kripto para piyasaları hakkındaki yorumlarını Twitter uygulaması üzerinden açıklayan Dave the wave, Charles Edwards, Daniel Joe, Gareth Soloway Bitcoin piyasası üzerindeki korku ve endişe durumunun alım satımları etkilediğini dile getirdi. Bu Twitter analistlerine göre Bitcoin yılsonuna doğru 40.000 USD altını görecek. Bu analistlerin tahminleri de elbette piyasanın rengini değiştirmektedir. Aksini iddia eden Bitcoin bakalım neler yapacak.

Kripto Para Kazandıran Robot

Bitcoin şu anda yükselişte uzun sürede tahtından inmeyecek bir kral edası ile ilerliyor. Bunu daha önce başaran Bitcoin önümüzdeki günlerde yeniden yapar mı bekleyip göreceğiz.

Bitcoin alım satım yapmadan önce Bitcoin tahminleri hakkında çok ciddi bir araştırma yapmalısınız. Sanal paralar merkeziyetsizdir ve ani iniş çıkışları vardır. Yatırımlarınızı güvende tutmak ve piyasanın nabzını her an takip etmek için ilgili diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

ada coin