enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

BNY Mellon, Kripto Ticareti Pure Digital ile Gerçekleştirecek

BNY Mellon, Kripto Ticareti Pure Digital ile Gerçekleştirecek
Kripto Para Kazandıran Robot

Dijital para ticareti ve saklama hizmetini bir arada vermek isteyen BNY Mellon, bunu alanında tecrübeli partneri ile birlikte yapacak. Londra merkezli kripto ticaret platformu Pure Digital, bu konuda BNY Mellon’u destekleyecek.

BNY Mellon, Konsorsiyuma Katılacak

ABD’nin en büyük banklarından birisi olan State Street, ticaret platformuna desteğini ilk açıklayan kurum oldu. Financial Times, BNY Mellon’un hâlihazırda bu projede yer alan altı bankadan oluşan konsorsiyuma katılacağını bildirdi.

Küresel çapta varlık yöneticiliği yapan BNY, şimdi de kripto paralar konusunda yatırımcılara destek verecek. Konu ile ilgili konuşan Pure Digital CEO’su Lauren Kiley şunları söyledi:

ada coin

“Tüm üst düzey bankalarla konuştuk, ancak saklama bankalarının talebi ilk görenlerden bazıları olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden şimdi daha gelişmişler.”

Wall Street bankası, “düzenleyici ortam geliştikçe” “yeni dijital varlık hizmeti çözümlerini” keşfetmeye de hevesli. ABD’li bayinin küresel döviz birimi başkanı Jason Vitale şunları söyledi:

“Dijital varlıklar, önümüzdeki yıllarda yalnızca küresel pazarlarda daha fazla yerleşik hale gelecek ve bu işbirliği, BNY Mellon’un tüm ticaret yaşam döngüsü boyunca müşteriler için dijital varlık kapasitesi geliştirmeye yönelik daha geniş stratejisiyle uyumlu”.

Kripto Para Kazandıran Robot

Platformda İlk Ticaret Bir Hafta İçinde Başlayacak

BNY ve Pure arasında yapılan ortaklığın ilk meyveleri bir hafta içerisinde alınmaya başlanacak. Pure Digital kurucu ortağı Campbell Adams, platformdaki ilk ticaretin “bir hafta içinde” gerçekleşeceğini söyledi. Bu aynı zamanda Pure Digital’i geleneksel devler tarafından desteklenen ilk kripto ticaret merkezi yapıyor. Konsorsiyumdaki tüm bankalar ayrıca bir nakit kripto alım satım yeri oluşturmayı planlıyor.

Geleneksel bankacılık kurumları kripto ürünlerini ve çözümlerini eleştirdiği için yeni yollar keşfedilmeye başlandı. Saklama bankaları, riskli ve değişken varlıklarla uğraşmaktan kesinlikle uzak duruyorlar. Ancak kurumsal oyuncular arasında dijital varlıklara yönelik artan talep, onları oyuna katılmaya veya geride kalmaya zorladı.

Şubat 2021’in başlarında bankacılık devi, Bitcoin saklama çözümü sunacak yeni bir dijital birim duyurdu. Geçen ay Haziran ayının sonlarında, Devlet sokak bankası benzer bir duyuru yaptı. Pure Digital ile yapılan son ortaklık, BNY Mellon’un kripto ticareti sunarak hizmetlerini genişletmeye çalıştığını gösteriyor.

ada coin