Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Borsa Bugünü de Rekorla Açtı

Borsa Bugünü de Rekorla Açtı
Kripto Para Kazandıran Robot
27.12.2020
0
A+
A-

Borsa Bugünü de Rekorla Açtı

Borsa bugünü de rekorla açtı. Borsa İstanbul‘da BIST 100 endeksi, yüzde 0,47 artış kaydetti ve 1.432,68 puanla açılışı yaptı. Bu seviye, tüm zamanların en iyi açılış seviyesi oldu.

Gün başlangıcında BIST 100 endeksi, önceki kapanışa kıyasla 6,68 puan ve yüzde 0,47 değer kazandı ve 1.432,68 puanla rekor seviyesini kaydetti.

Açılışta bankacılık endeksi yüzde 0,15 değer kazanırken, holding endeksi yüzde 0,23 değer kazandı. Sektör endeksleri içinde en çok kazandıran yüzde 1,49 ile madencilik olurken, tek gerileyen ise yüzde 0,08 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı oldu.

Dün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz kararının ardından borsalar rekor kırdı, döviz kurları ise düşüşe geçti. TCMB, dün gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu toplantısında, 1 hafta vadeli repo faiz oranını 200 baz puan artırarak yüzde 15’ten yüzde 17’ye yükseltti.

Bu kararın ardından yükselişine devam eden BIST 100 endeksi, günü önceki kapanışına kıyasla yüzde 0,59 değer kazancıyla 1.426,00 puandan kapattı ve tüm zamanların en yüksek kapanışını kaydetmiş oldu.

Bugün yurt içinde reel kesim güven endeksi, kapasite kullanım oranı ve sektörel güven endekslerinin takip edilebileceğini belirten analistler, yurt dışı borsaların Noel tatilinden dolayı kapalı olması nedeniyle yurt içinde de düşük hacimli bir işlem günü olabileceğini hatırlattı.

Teknik açıdan ise analistler, BIST 100 endeksinde 1.440 ve 1.455 seviyelerinin direnç, 1.390 puanın destek konumunda olduğunu ifade etti.

Kripto Para Kazandıran Robot