Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Borsada En Çok Kazandıran Hisseler

Borsada En Çok Kazandıran Hisseler
Kripto Para Kazandıran Robot

Borsada En Çok Kazandıran Hisseler

Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış grafiği olan hisselere yatırım yaparsanız daha fazla kar elde edersiniz. Borsa’ da %90’a varan kar oranı ile uzun vadeli anlaşma yapan şirketlerin hisselerine olan talebin çok yüksek olduğu bilinir. Siz de bu şekilde kar elde edebileceğiniz hisse kağıtlarını takip ettiğiniz takdirde yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Borsada kazanmanın en önemli kuralı yatırım yaptığınız şirketi, piyasayı ve yurt içi ya da yurtdışı haberlerini anlık olarak takip etmeniz gerekir.

Yatırım yapacağınız hisse doğru ise, güvenilir ve eski hisselere yapacağınız yatırımın kat ve kat fazlasını kazanabilirsiniz. Burada önemli olan risk faktörüdür. Büyük riskler size fazla para kazandıracağı gibi aynı zamanda çok fazla kayıpta yaşatabilir. Böyle durumların önüne geçmenin en kolay yoluysa yapacağınız işlemlere stop koyarak ilerlemek. Örneğin, aldığınız hisseden %20 kazanç elde etmek sizin için yeterli ise bu seviyelere stop koyarak hisselerinizi elinizden çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde %10′ dan daha aşağı bir kayıp sizi çok fazla zarara uğratacak bu seviyelere stop koyarak yatırımınızı güvence altına alabilirsiniz. Yatırımlarınızı uzun ve orta vadeli yapmanız siler için en güvenli yoldur. Hisseleriniz yatırım yapmış olduğunuz şirketin büyümesi ile birlikte zamanla yükselecektir. Doğru yatırımlar yaparak yüksek kar elde edebileceğiniz, bu yöntem ile kısa vadeli de olduğu gibi sık sık takip etmeniz gerekmez.

Borsada En Çok Değer Kazandıran Hisseler

2021’de Kazandıracak Hisseler;

 • Enka A.Ş.
 • Hektaş
 • Aksa Enerji A.Ş.
 • İskenderun demir Çelik A.Ş.
 • Tofaş A.Ş
 • Ford Otosan A.Ş.
 • Ereğli Demir A.Ş.
 • Sarkuysan A.Ş.

Yukarıda yer alan bu hisse senetleri 2021′ de en fazla kazandıran hisse senetleridir. %92’ye varan kazançla, hisse alımında en karlı yatırımlar olarak değerlendirebilir.

Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler

Borsada en çok değer kaybeden hisseler şu şekildedir;

 • Odaş A.Ş.
 • Bera A.Ş.
 • Kartonsan A.Ş.
 • Global Yatırım A.Ş.
 • Netaş A.Ş.

Düşmeyen Hisse Senetleri 2021

Hiç düşmeyen hisse senetleri; Logo Yazılım, Eczacıbaşı İlaç, Pınar Et, Borusan A.Ş., Adana Çimento, Ata GYMO, Aselsan, Parsan, Soda Sanayii hisse senetleri 2021 yılında hiç düşmeden, hep kazandıran hisse senetleridir.

Hisse Senedi Yatırımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Hisse senedi alımı yaparken uzun vadeli yatırımları tercih edin. Kısa vadeli yatırımlar acil bir nakit ihtiyacınız olduğunda sizi sıkıntıya sokabilir.
 • Hisse senedi ani bir düşüş yaşadığın da belli bir orana inene kadar satmayın, çünkü tekrar aynı seviyeye gelebilir.
 • Hisse senetleri ani bir yükseliş gösterdiğinde satın almayın, tekrar alım yapılabilmesi için fırsatları bekleyin.
 • Borsadaki işleminizi uzun vadeli olarak yapmaya karar verdiyseniz her gün borsa takip etmeyin. Borsayı her gün takip ederseniz üzerinizde baskı hisseder ve hisselerinizi zamanından önce satabilirsiniz.
 • Yatırımınızı büyük şirketler yapacaksanız bu şirketlerin kar ve zarar oranının düşük olduğunu bilerek yatırım yapın.
 • Paranızın tamamıyla borsada işlem yapmayın.
 • Yatırım yaptığınız hisse senetlerinin fiyatı düşünce hemen elinizden çıkarmayın. Kötü bir durum yaşanmadıysa, hisseniz tekrar yükselişe geçecektir.

Bu maddelere dikkate alarak bilinçli ve kontrollü şekilde yatırım yapın. Hangi işi tercih ederseniz edin kısa sürede zengin olamazsınız. Yatırım yaparken hiçbir zaman 100 katını kazanamayacağını bilin. Bu sebeple bu maddelere uyarak en çok kazandıran hisselerin takibini ve analizini yaptıktan sonra Borsaya yatırım yapın.

Kripto Para Kazandıran Robot