Borsada Gün Düşüşle Bitti

Borsada Gün Düşüşle Bitti
Kripto Para Kazandıran Robot

Borsada Gün Düşüşle Bitti

Borsada gün düşüşle bitti. Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,13 azalış kaydetti ve 1.551,57 puanla günü kapattı.

Gün sonunda, önceki kapanışına kıyasla 17,78 puan düşüş kaydeden BIST 100 endeksinde, toplam işlem hacmi 33,3 milyar lira olarak kayıtlara geçti.

Kapanışta bankacılık endeksi yüzde 0,18 değer kaybederken, holding endeksi ise yüzde 1,18 değer kaybetti. Sektör endeksleri içinde en çok kazandıran yüzde 2,62 ile taş, toprak olurken, en çok kaybettiren ise yüzde 2,43 ile metal ana sanayi oldu.

Gün içinde 1.582,04 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydeden BIST 100 endeksi, bu seviyenin ardından gelen kâr satışları dolayısıyla 1.550,00 puanın üzerinde dengeyi buldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bugün gerçekleşen PPK toplantısında politika faizini değiştirmedi ve yüzde 17’de sabit tuttu. Ayrıca karar metninde sıkı politikaların süreceği belirtilirken, kararın ardından dolar/TL kuru 7,3497 seviyesine kadar düştü.

ada coin

Analistler, ABD’de Joe Biden’ın başkanlık görevine gelmesinin ardından ekonomik teşvik paketlerine dair beklentilerin artmasıyla küresel pay piyasalarıda pozitif seyrin hakim olduğunu belirtti.

Yarın yurt içinde uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s’un Türkiye değerlendirmesinin izleneceğini belirten analistler, yurt dışında ise dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere veri gündeminin takip edileceğini aktardı.

Teknik açıdan ise analistler, BIST 100 endeksinde 1.590 seviyesinin direnç, 1.540’ın destek konumunda olduğunu ifade etti.

Kripto Para Kazandıran Robot