enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Borsada Yükseliş

Borsada Yükseliş
ada coin

Hafta başından bu yana emtia alanındaki ürünler yatırımcısına kazandırdı. Enerji piyasası hariç Borsa İstanbul’da yatırımcısının yüzünü güldürmeye BİST 100 endeksi üzerinden 1,13’lük değer kazanımıyla güldürdü. Bugünkü açılış ile daha da değer kazanan borsa İstanbul beklenen değerin üzerine çıktı.

Değer Kazanan Hisseler

Borsa İstanbul’da değer kazanan hisseler bankacılık hisseleri oldu. Ortalama, 5.66 değer kazanan bankacılık sektörü yatırımcısını da sevindirdi.

Borsada Yükseliş

Kripto Para Kazandıran Robot

Borsanın Artışına Neden Olan Etmen

Bankacılık sektörü başta olmak üzere değer kazanan borsa hisselerinin artışının ana nedeni Garanti Bankası hisselerine dünya dev yatırımcılarından alıcı talebi gelmesidir. Garanti Bankası hisselerinden gönüllü pay almayı belirten Banco Bilbao Vizcaya Argentaria borsa hisselerinde güven sağladı ve ivmeyi yukarı doğru çevirdi.

Dünya ve ülke bazında bu gelişme olumlu karşılanınca borsa İstanbul değer kazandı ve hisseler kazanca dönüştü. Bu olumlu etkinin 2022 yılının başına kadar süreceği yönünde uzmanlar görüş bildirerek yatırımların bu alana kaymasını sağlandı.

FED Açıklamaları Borsada Nasıl Etki Edecek?

Ekonomi uzmanlarının görüşlerine göre FED ABD Merkez Bankasının sözlü ya da yazılı uygulamaları borsanın hareketliliğine muhakkak yansıyacağı yönündedir. Bunun dışında yurt içi TL’nin dolar karşısında değer kaybetmesi, yurt dışında işsizliği hüküm sürdüğü bölgeler de borsanın gidişatını etkileyecektir.

Borsa Ne Kadar Değer Kazandı?

17.11.2021 tarih olan bugün borsa açılış saatinden itibaren BİST 100 endeksi üzerinden 19,29’luk puanla 1,13 değer kazandı.