Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Brent Petrol Haftayı 62 Doların Üzerinde Açtı

Brent Petrol Haftayı 62 Doların Üzerinde Açtı
Kripto Para Kazandıran Robot
12.04.2021
0
A+
A-

Brent petrol haftayı 62 doların üzerinde açtı. Bugün küresel piyasalarda brent petrolün varili, 62,62 dolardan alıcı buldu.

Geçen haftanın son işlem gününde 63,49 dolar seviyesine kadar çıkan brent petrolün varili, 62,95 dolar seviyesinden günü bitirmişti. Bugün saat 10.10 sıralarında kapanışına kıyasla yüzde 0,52 azalış kaydeden brent petrolün varili, 62,62 dolardan alıcı buldu. Yine aynı sıralarda Batı Teksas tipi (WTI) ham petrolün varili, 58,99 dolardan işlem gördü.

Petrol fiyatları, dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarının hızla artması ve dünyanın en büyük petrol tüketicisi ABD’nin ekonomisinin güçlü bir toparlanma gösterdiği algısından dolayı karışık hareket ediyor. Birçok ülkede yeni tedbirlerin alınmasını mecbur kılan mutasyon riski ve yeni dalga endişeleri talepteki toparlanmaya dair beklentileri olumsuz etkileyerek, petrol fiyatları üzerinde baskı yaratıyor.

Öte yandan, ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın, ABD ekonomisine ilişkin açıklamaları ise piyasalara pozitif yansıyor ve petrol fiyatlarının yukarı yönlü seyretmesine destek oluyor. Dün bir açıklama yapan Powell, ABD ekonomisinin “dönüm noktasında” olduğunu belirterek, ekonominin çok daha hızlı büyümeye başlayacağını ve istihdamın hızlanmasını beklediklerini söyledi. Görünümün önemli ölçüde iyileştiğine işaret eden Powell, Covid-19 salgınının yeniden yayılma riskinin bir tehdit olmaya devam ettiği konusunda da uyardı.

Bunların yanı sıra, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubunun 1 Nisan’da aldığı mayıs, haziran ve temmuz ayları için günlük petrol üretimini kademeli olarak artırma kararı arz fazlası endişelerini besleyerek fiyatlar üzerindeki etkisini sürdürüyor.

Teknik açıdan ise brent petrolde 62,79 ile 63,01 dolar aralığının direnç, 62,57 ile 62,35 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği ifade ediliyor.

Kripto Para Kazandıran Robot