Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Brent Petrolün Varili 56 Doların Üzerinde

Brent Petrolün Varili 56 Doların Üzerinde
Kripto Para Kazandıran Robot

Brent Petrolün Varili 56 Doların Üzerinde

Brent petrolün varili 56 doların üzerinde seyretti. Bugün küresel piyasalarda brent petrolün varili, 56,01 dolardan alıcı buldu.

Çarşamba günü 57,42 dolar seviyesine kadar çıkan brent petrolün varil fiyatı, 56,06 dolar seviyesinden günü kapattı. Bugün saat 09.50 sıralarında kapanışa kıyasla yüzde 0,09 düşüş kaydeden brent petrolün varil fiyatı, 56,01 dolardan alıcı buldu. Yine aynı sıralarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 52,93 dolardan işlem gördü.

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayılarının ve can kayıplarının artmasıyla sıkılaştırılan salgın tedbirleri, küresel petrol talebinin zayıf olacağı endişesini yaratarak fiyatların düşmesine neden oldu. Bunun yanı sıra, aşı çalışmalarına dair ümitsizlikler de bu düşüşte rol oynadı.

Öte yandan, ABD’nin ticari ham petrol stoklarında beklentinin üzerinde düşüş görülmesi fiyatların düşüşüne set koydu. Çarşamba günü ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) tarafından açıklanan verilere göre, ülkenin ticari ham petrol stoklarında geçtiğimiz hafta bir önceki haftaya kıyasla yaklaşık 3,2 milyon varille beklentinin üzerinde bir düşüş gözlendi. Piyasanın tahmini ise stokların yaklaşık 2,7 milyon varil azalacağı yönünde olmuştu.

Ayrıca, bugün ABD Seçilmiş Başkanı Joe Biden’ın detaylarını açıklayacağı trilyon dolarlık teşvik paketi, piyasalarda olumlu bir hava yaratarak fiyatların düşüşünü kısıtlıyor.

Teknik açıdan ise brent petrolde, 56,04 ile 56,29 dolar aralığının direnç, 55,79 ile 55,54 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği ifade edildi.

Kripto Para Kazandıran Robot