Buğday Artan Talep Üzerine 6 Yılın Zirvesinde

Buğday Artan Talep Üzerine 6 Yılın Zirvesinde
Kripto Para Kazandıran Robot

Buğday Artan Talep Üzerine 6 Yılın Zirvesinde

Buğday, artan talep üzerine 6 yılın zirvesinde bulunuyor. Buğday fiyatları Çin’in ve diğer ithalatçıların taleplerini artırması üzerine son 6 yılın en yüksek seviyesini gördü.

Çin ve diğer ithalatçıların artan talebi ve en büyük ihracatçı Rusya’nın getirdiği ek gümrük verileri üzerine buğday fiyatları 6 yılı aşkın sürenin rekor kapanışına doğru yol aldı.

Çin’in talebinin artırması, önemli ekim alanlarında kendisini hissettiren kuraklık, hükümetlerin iç tedariği sağlamak için ihracatı kısıtlama çabaları, dünya çapında tahıl fiyatlarının 2014 yılından bu yana en yüksek seviyesini görmesine neden oldu. Salgın sürecinde dünyada açlığın da arttığı bu dönemde yaşanan bu artış, gıda enflasyonuna yönelik endişeleri de beraberinde getirdi.

Çin’in tarım emtialarına olan emtia talebi bu sene rekor seviyelere ulaştı. Soya fasulyesi, mısır ve et ithalatında zirve görülürken, son 25 yılın en büyük buğday alımları yapıldı.

ada coin

Azalan arzla birlikte ülkenin mısır ithalatı 11 milyon ton seviyesinin üzerini gördü.

Chicago emtia borsasında işlem gören Mart vadeli soya fasulyesi kontratı yüzde 1.4 kayıpla bushel başına 13,97 dolar seviyesini gördü. Mart vadeli buğday kontratı ise yüzde 1.3 kazançla yaklaşık 12.7 kilo başına 6.84 dolardan alıcı buldu.

Kripto Para Kazandıran Robot