enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Buğday Zirvede İken Hafif Değer Kaybetti

Buğday Zirvede İken Hafif Değer Kaybetti
ada coin
25.11.2021
0
A+
A-

Chicago borsasında sürekli değer kazanan ürün olan buğday son 9 yılda sürekli zirveyi zorladı. Vadeli kontratlar sebep gösterilerek hafif bi düşüş eğilimi sergileyen buğday yine de zirvedeki değerini Chicago borsasında korumaya devam ediyor.

Tarım Ürünleri Değer Kazanıyor ve Kazandırıyor

Küresel iklim değişikliği nedeniyle tüm borsalarda değer kazanan tarım ürünlerinde başı çeken borsa dünkü değerlendirmelerde 8.59luk değer kazanarak yatırımcısını sevindirirken buğdaydan sonra değer kazanan ürün soya fasulyesi oldu. Hafif değer kaybeden ürün olan mısır yine de yatırımcısını sevindiren tarım ürünleri arasında yerini korudu.

Emtia ürün Satışında Buğday

Beslenmenin ana ürünü olan buğday olumsuz hava koşulları nedeniyle kuraklık sürecinden olumsuz etkilendi. Bu etkilenme buğday fiyatlarının tüm dünya genelinde artmasına neden oldu. Buğdaya yatırım yapan yatırımcı 9 yıldır borsa endeksi üzerinde buğday ürününün arttığını gördü. Bu şekilde devam etmeyi düşünen yatırımcının korkusu buğdayda düşüşün olabilme olasılığının ne kadar olacağı yönünde.

Kripto Para Kazandıran Robot
Buğday Zirvede İken Hafif Değer Kaybetti

Buğday Zirvede İken Hafif Değer Kaybetti

Analizciler Takipte

Ekonomist, broker ve analistleri sürekli takip eden buğday yatırımcısı borsada buğdayın gidişatını dikkatle takip ediyor. Uzmanların ortak görüşü kuraklığın buğday fiyatlarına sürekli etki edeceğini ve buğday fiyatlarını yükseğe çekeceği yönünde.

ABD analistlerinin görüşlerinde ise ABD de 3 aylık meteroloji tahminlerinde yağışın olmaması ve bu durumun buğday fiyatlarına yansıyacağını, yansıyan fiyatları üzerinden de buğdayın borsada zirveye devam edeceği yönünde.

Gün İtibari İle Buğday Borsası

Chicago borsasında bu gün itibariyle buğday yüzde 0.1 azalarak 8.56 dolar/bushel değer kaybetti. Dün 315.6 dolar/ton üzerinden kapanan borsa bu gün 314.5 dolar/ton seviyesine geriledi.