enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Çin, 40 Milyon Dolar Değerinde Dijital Yuan Dağıttı

Çin, 40 Milyon Dolar Değerinde Dijital Yuan Dağıttı
Kripto Para Kazandıran Robot

CBDC alanında önde giden Çin, halkını dijital yuan konusunda eğitmeye devam ediyor. Ülkeden gelen raporlara göre vatandaşlara 40 milyondan dolar değerinde CBDC dağıtıldı. CBDC için tanıtım kampanyası şu anda bölgesel kalkınma önceliklerini dikkate alarak beş büyük şehre odaklanıyor.

Pekin’de 269 Milyon Dijital Yuan Dağıtıldı

Çin hükümeti, Çin Halk Bankası tarafından çıkarılan merkez bankası dijital para birimi (CBDC) olan dijital yuanın pilot uygulaması ile hızla yol alıyor. Ödeme sistemlerini dijital varlığa entegre etmeye çalışan Çin, Pekin’de 269 milyon yuan dağıttı.

CBDC Çinli tüketicilerin eline geçmesi için başlatılan ‘kırmızı zarf’ kampanyası genişliyor. Tuoluo Araştırma Enstitüsü tarafından hazırlanan bir rapora göre, Çin vatandaşlarına dijital RMB kırmızı zarflarda dağıtılan fon miktarı 269 milyon yuan’ı veya yaklaşık 41,5 milyon doları aştı.

ada coin

Çin geleneğinde kırmızının büyük bir anlamı bulunuyor. Bu nedenle bu renkte zarflarla dijital yuan dağıtımı gerçekleştirildi. Kırmızı Çin’de iyi şans dileği anlamına geliyor. Renk ayrıca Çin’de kırmızı renk, enerji ve mutluluğun sembolü olarak algılanır.

Çin kripto haber kuruluşu 8btc tarafından yayınlanan makale, hükümetin çabalarının şu anda beş büyük şehre odaklandığını ortaya koyuyor: Shenzhen, Suzhou, Pekin, Chengdu ve Şanghay. Oradaki yetkililer, yaklaşık 35 milyon dolar olan toplam 230 milyon Çin yuanı değerinde dijital RMB’li kırmızı zarflar yayınladılar.

Çin Dijital Yuan Promosyonunu Hızlandırıyor ve Genişletiyor

Kripto Para Kazandıran Robot

Raporda, merkezi hükümetin “bölgesel kalkınma stratejilerini dikkate aldığı ve tanıtımın sıklığı ve kapsamının dışa doğru hızlandığı” belirtiliyor. Örneğin, yerel finans yetkililerinin yakın zamanda 40 milyon değerinde dijital yuan (6,3 milyon dolar) dağıtmak için bir piyango ilan ettiği Pekin’de, dijital RMB programı esas olarak yaklaşan Kış Olimpiyat Oyunlarına konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Çin başkentinde iki pilot önemli ölçüde ilerleme kaydetti. İlkinin bir parçası olarak, Wangfujing iş bölgesinde ve çevrimiçi pazar yeri JD.com’daki seçili tüccarlar dijital yuan ödemelerini kabul etmeye başladı. Ardından, ikinci pilot proje 2022 Pekin Kış Olimpiyatları’nın yemek, barınma, ulaşım, seyahat, alışveriş, eğlence ve bilgi sahnelerine daha fazla maddeye odaklanacak.

ada coin
ETİKETLER: , ,