enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Çin’in Hidroelektrik Santrallerini Satışa Çıkarttığı İddia Edildi

Çin’in Hidroelektrik Santrallerini Satışa Çıkarttığı İddia Edildi
Kripto Para Kazandıran Robot

Ülkeden gelen haberlere göre, küçük hidroelektrik santralleri satılışa çıkartıldı. BTC madencilerinin teker teker Çin’den ayrılması üzerine ucuz enerji artık ülkede bir ihtiyaç olmaktan çıktı. Hükümette bunu göz önüne alıp, santralleri satmaya karar verdi.

Hidroelektrik Santralleri için Reklam Yayınlanıyor

Santrallerin satışa çıkması ile birlikte yatırım yapmayı hedefleyen şirketler kar zarar hesabı yapmaya başladılar. Madencilik ekipmanlarında olduğu gibi, bu santrallerin fiyatları düşüyor ve sahiplerine yatırımlarını telafi etmek için sınırlı seçenekler bırakıyor.

Ülkede yayın yapan South China Morning Post’un bildirdiğine göre, Hükümet hidroelektrik santralleri için Xianyu’da reklam vermeye başladı. Dijital pazaryeri olan Xianyu’daki reklamlara göre santraller yaklaşık 50 megavat kapasiteye sahip. Bu reklamların sayısı ise hükümetin Mayıs ayında kripto para madencilerine yönelik baskısının başlamasından bu yana belirgin bir şekilde arttı. Satın almak isteyen potansiyel alıcıları ikna etmeye çalışan bir satıcı şunları belirtti:

ada coin

“Bir hidroelektrik santrali satın alırsanız gizlice kripto para madenciliği yapabilirsiniz.”

Satışa sunulan hidroelektrik santrallerin birçoğu, geçtiğimiz günlerde kripto madencilerine kapatılan Siçuan eyaletinde bulunuyor. Bölge, ucuz elektrik enerjisi sağlayan su kaynakları bakımından zengindir. Yerel yetkililer geçmişte bitcoin madencileri ve hidroelektrik santralleri arasındaki simbiyotik ilişkiyi destekledi.

Küçük Hidroelektrik Santraller Kripto Madenciliği Yapıyor

Kripto Para Kazandıran Robot

Kapasite bakımında düşük olan santraller hidroelektrik kanalı ile ürettikleri enerjileri ana şebekeye aktaramadığı için Bitcoin madenciliği yaptığını öne sürdü.  Şebekeye elektrik veremedikleri için bu yola başvurdukları söyleyen santral yetkilisi, bu şekilde ürettikleri enerjiyi paraya çeviriyor.  Düşük kapasiteli hidroelektrik üretim birimleri, yerel yönetimlerin hem özel hem de kamu tesislerini desteklemesiyle, su bakımından zengin diğer bölgelere de yayıldı. Santraller, Çin’de enerji tasarrufu sağlamaya, taşkınları kontrol etmeye ve yoksulluğu hafifletmeye yardımcı oldukları uzak kırsal alanların elektrifikasyonunda etkili oldu.

Dokuz Çin eyaletini kapsayan Yangtze Nehri Ekonomik Kuşağı bu işbirliğinin en büyük örneklerinden birisi oldu. Devlete ait endüstri medyası China Energy News tarafından derlenen verilere göre, 2020’nin sonuna doğru bölgede 25 bin küçük hidroelektrik santrali faaliyetteydi. Yine de, yetkililer çevreye verilen zararlardan santralleri sorumlu tutuyor ve kapatma emri verirken, her şey yolunda gitmiyor. Yangtze Kuşağı’nda bu tesislerin yaklaşık 20 bini hükümet standartlarına uymak için önlem almak zorunda kaldı.

Halk Cumhuriyeti’nden gelen kripto para madencilerinin çıkışı, ASIC ve GPU madencilik teçhizatları için ikinci el pazarlarını da sular altında bıraktı. Fazlalık, birim ve hashrate başına fiyatları hızla düşürdü ve Bitmain’in geçen hafta madencilik donanımı satışlarını ve uluslararası spot teslimatları askıya alma kararına yol açtı.

ada coin