Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Çin Merkez Bankası, Dijital Yuan’ı Desteklemeye Devam Ediyor

Çin Merkez Bankası, Dijital Yuan’ı Desteklemeye Devam Ediyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Çin Merkez Bankası, Dijital Yuan’ı Desteklemeye Devam Ediyor

Çin Halk Bankası (PBoC) Dijital Para Birimi Araştırma Bölümü, dijital yuanın Alipay ve WeChat Pay’e destek sağlamak için gerekli olduğunu açıkladı.

Perşembe günü Uluslararası Ödemeler Banka (BIS) seminerinde konuşan Mu Changchun, Alipay ve WeChat Pay’in birlikte Çin’in mobil ödeme pazarının yüzde 98’ini oluşturduğunu ve Çin Merkez Banka’sının kendi dijital yuanını geliştirmesinin temel nedenlerinden birinin de bu ödemelere destek sağlamak olduğunu söyledi.

Mu, Alipay ve WeChat Pay’in finansal veya teknik olarak yaşayacağı bir aksama, Çin’in finansal sisteminin istikrarı üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini öne sürdü.

Mu, ”Perakende ödeme sistemine destek sağlamak için, merkez bankasının kendi dijital yuan miktarını artırması gerekiyor.”dedi.

Çin, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) geliştirilmesi ve pilot uygulamalarında diğer büyük ülkelere liderlik etmektedir. Ancak yetkililere sağlanacak olan, kullanıcıların finansal verileri ve davranışları hakkındaki bilgilerin miktarı ise endişe konusu olmaya devam ediyor.

BIS seminerinde Çin Merkez Bankası, CBDC’leri izlemek için bir dizi küresel kural ve önerilerini diğer merkez bankalar ve para otoriteleri ile paylaştı. Şubat ayında, MYbank ve WeBank’ın dijital yuan denemesine katılmaya hazırlandığını belirten bir rapor ortaya çıkmıştı.

Çin Merkez Bankası, Dijital Yuan’ı Desteklemeye Devam Ediyor

Kaynak: https://www.coindesk.com/

Kripto Para Kazandıran Robot