Çinli Teknoloji Hisseleri Alibaba Öncülüğünde Düştü

Çinli Teknoloji Hisseleri Alibaba Öncülüğünde Düştü
Kripto Para Kazandıran Robot

Çinli Teknoloji Hisseleri Alibaba Öncülüğünde Düştü

Çinli teknoloji hisseleri Alibaba öncülüğünde düştü. Alibaba’ya açılan tekelcilik soruşturması, hisselerin düşüşüne mâl oldu.

Çinli teknoloji şirketi Alibaba’ya tekelcilik soruşturması açılması, Çinli teknoloji hisselerine soruşturmaların genişleyeceği endişesi yaratarak büyük düşüşlere neden oldu. Düşüşlerin ikinci gününde, Alibaba gerilemeye öncülük etti.

Alibaba’nın rakipleri olan Tencent Holdings ve gıda dağıtım devi Meituan ve JD.com hisselerinde perşembe gününden beri kaydedilen kayıplar 200 milyar doları buldu.

ada coin

Bugün Alibaba hisseleri yüzde 8 gerilerken, Tencent ve Meituan hisseleri ise yüzde 6’dan fazla gerileme kaydetti. Alibaba’nın rakibi olarak nitelendirilen JD.com ise yüzde 2 oranında düşüş kaydetti.

Amber Hill Capital Varlık Yönetim Birimi Direktörü Jackson Wong Çin hükümetinin teknoloji firmaları üzerinde daha fazla kontrol sağlamak istediğini, bundan dolayı Alibaba, Tencent ve Meituan hisselerinde büyük bir satış baskısı oluştuğunu ifade etti.

Çin yönetimi, Alibaba’ya monopolcü uygulamalarda bulunduğu gerekçesiyle geçtiğimiz hafta bir soruşturma açmıştı. Çin hükümeti, internet ortamında yeni düzenlemeler yaparak bahsi geçen şirketlere gelirlerinin yüzde 10’u oranında ceza kesebilecek.

Kripto Para Kazandıran Robot