Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Citigroup Türkiye’nin Büyüme Beklentisini Revize Etti

Citigroup Türkiye’nin Büyüme Beklentisini Revize Etti
Kripto Para Kazandıran Robot

Citigroup, TCMB’deki başkan değişikliğinin ardından ekonomik ortamı değerlendirerek, Türkiye için büyüme beklentisini düşürdü.

Citigroup Türkiye’nin büyüme beklentisini revize etti. Citigroup, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda (TCMB) üst üste meydana gelen yönetim değişikliğinden sonraki ortamı değerlendirdi. Bununla birlikte Türkiye için enflasyon beklentisini yukarı yönlü değiştirdi. Büyüme beklentisini ise aşağı yönlü güncelledi.

Banka tarafından yayımlanan raporda, TCMB başkanlığında yapılan değişiklik sonrasında artan risk primi nedeniyle Türkiye için makroekonomik beklentilerini güncelledikleri kaydedildi.

Bu yıl sonu enflasyon hedeflerini yüzde 11,7 seviyesinden yüzde 15’e yükselttiğini Citigroup, güçlü baz etkisine rağmen maliyet temelli fiyat baskıları, zayıflayan kur ve artan hizmet fiyatlarından dolayı böyle bir artış öngördüklerini dile getirdi.

Merkez Bankası’ndaki yeni başkan değişikliğinin ardından yapılan açıklamaların faiz indirimi ve politika değişikliği endişelerini yatıştırdığına dikkat çeken Citigroup, enflasyon görünümünde ve sermaye girişinde kayda değer bir iyileşme görülmediği sürece faizlerin değişmesini beklemediklerini söyledi.

2021 yılının ilk çeyreğindeki güçlü bir büyümeye göre ikinci çeyrekte yüksek risk primleri ve kur oynaklığı nedeniyle ekonomik hareketlilikte düşüş görülmesini bekleyen banka, bu yıl için büyüme tahminini yüzde 4 seviyesinden yüzde 3,4’e indirdiğini bildirdi.

Yılın geri kalan kısmında ithalat tarafında kayda değer bir sıkışma beklediğinin altını çizen kurum, bu nedenle cari açık tahminlerini GSYH’nin yüzde 4’ünden yüzde 1,2’sine revize ettiklerini kaydetti.

Kripto Para Kazandıran Robot