Coin (Kripto Para) Nedir?

Coin (Kripto Para) Nedir?
Kripto Para Kazandıran Robot

Coin (Kripto Para) Nedir?

Coin (Kripto Para) Nedir? Hayatımıza ani ve kalıcı giriş yapmayı başaran kripto para birimleri, para kazanmak fiiline yeni bir anlayış getirdiler. Gün geçtikçe hem ünleri artıyor hem de yeni kripto para birimleriyle yani altcoin ile tanışma fırsatı yakalıyoruz. Peki aslında nedir bu kripto para ve onunla birlikte sanal dünyaya katılan altcoin çılgınlığı? Sorularınızın hepsine bu yazımızda cevap bulabilirsiniz.

Sanal, şifrelenmiş ve dijital para birimi olan kripto para, adını şifreleme birimi olan kriptografiden almaktadır. Geleceğin yeni para birimi olarak görülmektedir. Herhangi bir merkezi otoriteye bağlı olmamasıyla birlikte bu sistemi hiçbir kuruluş yönetemez. Herkes tarafından tercih edilmesi ve onu bu kadar güvenilir kılan asıl sebep aslında budur. Özetlemek gerekirse kripto paralara sanal döviz ya da dijital döviz de diyebiliriz.

Bitcoin ile başlayan bu devir yeni ve büyümekte olan Altcoin’lerin duyulmasına sebep olmuştur. Birden çok altcoin olduğu için hangi sanal para birimine yatırım yapacağınızı bilemiyorsunuz. Aklınızda hangisinin güvenilir olup olmadığı ise tamamen bir soru işareti olarak kalıyor.

Altcoin Nedir?

Coin borsasında en büyük alana sahip Bitcoin’i artık hepimiz tanıyoruz. Hatta hayatımıza ilk kripto para birimi olarak giriş yaptı. Altcoin aslında Bitcoin’e alternatif üretilen sanal para birimi anlamına gelir. Altcoin, kendi başına bir coin birimi değildir, Bitcoin dışında olan kripto paralara verilen genel bir isimdir. “Alternatif coin” isminin kısaltılmış hali ile oluşturulmuştur. Şu anda borsada işlem gören tahmini 1935 adet Altcoin mevcuttur. Uzun dağıtım yönetimi ya da karma algoritmasına benzer bir tek ufak özellikleri değiştirme ve geliştirme için odaklanır.

ada coin

Geleceğe yatırım yapmak herkesin temel hedefi. Sanal para kazanmak ise bu hedefi daha da ulaşılır hale getiriyor. Her yeni piyasaya sunulan kripto para birimi bir diğeri ile yarışır vaziyette. Şöyle bir gerçek var ki; Sanal para birimlerine yaptığınız yatırımların gelecek vadetmesi gerekir. Ancak bu şartları sunan bir Altcoin çeşidi size çok para kazandırabilir. Bu durumda hangi Altcoin’e paranızı yatıracağınızı ayrıntılarıyla araştırmanız gerekir.

Altcoin’leri Yükselten Etmenler

Gelecekte yükselmesi beklenen Altcoin, arz ve talep dengesini sağlayabiliyorsa güçlü ve geleceği olan bir Coin’dir. Kripto para ile ilgili çıkan haberler, regülasyonlar ve piyasa dönemleri gibi daha bir çok faktör durumu etkileyebilir. Fakat işlevli ve hızlı olmak kripto paraların yükselmesinde önemli faktörlerden biridir. Kendilerini geliştiren Altcoin’ler saniyeler içinde hizmet verebilme özellikliği ile hızla büyümüş ve birçok kişiye kazanç sağlamıştır. Sahip oldukları algoritmalar incelendiğin de ise Bitcoin’den daha üstün oldukları belirtilmiştir. Bu durum Altcoin’e olan ilgiyi ve güveni daha da arttırmıştır.

Gelecek Vadeden Altcoin’ler

Kripto para serüvenine katılan, piyasaya giriş yapmak isteyen Coin sahipleri her zaman istediği sonucu yakalayamayabiliyor. Tabi aralarında sıyrılan zirveye oturanlar da yok değil. Bunun bir örneğini Litecoin için verebiliriz. İlk Altcoin’lerden olup hala işlem göremeye devam etmektedir. Bu başarıyı yakalaması beklenen birçok Coin var. Sizler için oluşturduğumuz yükselme yolunda ilerleyen Altcoin’lere kısa bir göz atalım.

Tezos (XTZ)

Akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları desteklemek için tasarlanmış blockchain platformudur. En önemli özelliği; şeffaf, demokratik bir ortam sağlamayı hedef aldığı resmi doğrulama sistemi bulunur.

Son dönemlerde kendisinden en çok bahsedilen bu Altcoin, video oyunları ve film satın alma endüstrilerinin ödeme sisteminin içinde olması ile yenilikçi yaklaşıma sahip olan yeni bir kripto para olarak görülmekte. Bu özelliği ile genç yatırımcıların dikkatini çekeceği ve tercihlerini bu yeni adayda kullanacakları ve fiyat artışlarının olacağı öngörülmektedir.

Ripple (XRP)

Ripple firması tarafından üretilen RippleNet, blockchain teknolojisi ile uluslararası para aktarımını sağlar. Birçok kripto paranın aksine yarı merkezli olarak yönetilir. Piyasada XRP adı altında işlem görür. Ripple coin birimi şirketin belirttiği periyotlar neticesinde ve miktarlarla piyasa içine sürülmekte. Yarı merkezli olması sizi ne kadar eksi bir puan gibi gözükse de aslında bu sayede piyasadaki değerini bu şekilde sabit tutmaktadır.

En çok kazandıran kripto para ünvanını almak ile birlikte yaptığı anlaşmalarla da dikkat çekmektedir. Türkiye’de Akbank ile ortak çalışır ve gelecekte de büyük bankalarla kalıcı imzalar atmayı hedeflemektedirler. XRP’nin verdiği hızlı ödeme alt yapısı hizmeti bu Altcoin üyesinin yükseleceğini gösteriyor.

Binance Coin (BNB)

2017’de kripto para dünyasına katılan BNB, kullanıcı dostu, basit ara yüzüne kolay ticaret nedeniyle kısa sürede fazla sayıda kullanıcıya ulaşmayı başardı. Kendi yarattığı borsasında kullanım şartı koşacak şekilde al-sat işlemlerini çok düşük komisyon ile borsa işlemlerinizi yapmanızı sağlıyan bir para birimi üretiyor. Ayrıca BNB ile her para biriminde olmasa da birçok Coin’de Exchange imkânı sunuyor.

Kullanıcıları için kendi para birimi BNB’yi kullanmayı teşvik ederek değerini arttırmayı hedefliyor. Bu durumda hızla yükselen ve yükselmeye devam edecek Altcoin’ler listesine ekliyor.

Musicoin (MUSIC)

Gelecekte yükselmesi beklenen Altcoin listesinin bir diğeri olan Musicoin, blockchain teknolojisi ile müziği bir araya getiren bir projeye sahip. Müzisyenleri ve dinleyicilerini bir araya getirmektedir. Kendi web sitelerinde müziklerini paylaşan müzisyenler para kazanma imkânı yakalarken kullanıcılar ücretsiz müzik dinlemenin keyfine varıyor. Bittrex borsasında etkin olan Musicoin, gençlerin dikkatini çekerek diğer kripto para birimlerinden farklı, adından söz ettirecek gibi duruyor.

Size kripto para dünyasında hangi Altcoin’lerin gelecek vadettiklerini kısaca bilgilerle size sunduk. Şimdi tek yapmanız gereken tercih ettiğiniz Altcoin’de hesabınızı oluşturmak.

Coin (Kripto Para) Nedir?

Kripto Para Kazandıran Robot