DOLAR
19,0865
EURO
20,6181
ALTIN
1.200,80
BIST
4.997,80

Coin Tavsiye – Hangi Coin Alınmalı?

Coin Tavsiye – Hangi Coin Alınmalı?
22.07.2022 15:32
0

Coin Tavsiye. Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir coin de nasıl tutabilirim diyorsanız işte coin tavsiye dünyası yazımızda sizlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bir coin ya da tokene yatırım yapmadan evvel mutlaka bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu coinler sizlere para da kazandırabilir ancak yanlış adımlar ile tüm kazancınızı da geri sizden alabilirler. Bundan dolayı kripto para borsalarına girecek kişilere ilk tavsiye mutlaka bilgi edinmeli daha sonra yatırım yapmalarıdır.

Nasıl ve Nereye Yatırım Yapmalı?

Kripto varlıklar Bitcoin’in özellikle dolar karşısında almış olduğu galibiyetle durdurulamaz ve yadsınamaz bir gerçeklik haline geldi 2050 yıllara geldiğinde sanal paraların artık hayatımızda daha etkin olacağını söyleyen uzmanlar daha 2023 de tüm dünyayı kasıp kavuran sanal/kripto para çılgınlığını tahmin edemediler. Bugün alışverişlerde etkin olmasa da aslında bazı projelerde sanal projeler ve oyunlar içerisinde alım ve satımda kullanılmaya başlayan bazı kripto varlıklar vardır. Coin tavsiye dünyasında insanların bu kadar dikkatini çeken ve 2023 de 100.000 dolar olması beklenen Bitcoin ve yüzlerce altcoine nasıl ulaşabilecekleri hakkında araştırmalar hız kazandı. Bundan dolayı hangi coine ve hangi borsa kullanarak alım ve satım yapmalıyım soruları kripto varlıklar ile ilgilenen yatırımcılara sorulmaya başlandı.

Coin Borsa Tavsiyeleri

Coin tavsiye konusunda ilk sorulan konuların başında borsalar ve uygulamalar gelmektedir. Ne yazık ki ülkemizde de bazı uygulamaların insanları dolandırması üzerine insanların en çok bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir. Hem dünya çapında hem de ülkemizde aktif olarak kullanılan kripto varlık borsaları Gatei.o, Binance, Panceswap, Kucoin, BTC Türk, Paribu, Coinbase, FTX3 gibi borsaları kullanabilirsiniz. Ancak bunların haricinde aktif kullanılan birçok borsa vardır. Borsa ve uygulama seçerken takipçi ve kullanıcı sayıları, işlem hacimleri, kaldıraç oranları gibi birçok detayı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Coin Tavsiyeleri Nelerdir?

Coin tavsiye konusunda en çok aranan ve merak edilen konular ise şunlardır;

 • Uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli (al-sat) şeklinde mi yatırım yapacaksınız. Yatırımlarınızı yaparken en çok dikkat edeceğiniz hususların başında gelmektedir. Uzun ya da kısa vadede yapılan yatırımlarda kaldıraçlı sistemler hakkında bilgi almadan asla yatırım yapmamalısınız. Kaldıraçlı sistemler birçok insanın hatası sonucu bütün mal varlıklarını kaybedebildikleri bir alandır. Dikkatli olunmakta fayda vardır.
 • Kar miktarı hedeflemeden asla yatırım yapmadan hedefinize ulaştığınızda çıkmanız gereken yeri bilmek sizi güvende tutar. Ya da zarar durumuna karşı mutlaka stop loss durumu yönetmeyi iyi bilmelisiniz. Yani belirli bir oranda kayıp yaşamayı göze alın.
 • Fear of missing out ya da Fud gibi durumlara karşı emin adımlarla ilerleyin. Kendinizi ve borsayı kendi kararlarınız ile kullanın. Sadece başkalarına bakara balinalara yem olmayın.
 • Coin dünyası içerisinde binlerce coin ve token bulunmaktadır. Ancak birçoğu Bitcoin hareketine göre yeşil mumları yakmaktadır. Eğer Bitcoin kırmızı mumlar yakıyorsa altcoinler de kırmızı mumlar ya da yatay hareketler görülebilir. Bundan dolayı Bitcoin haberlerini ve gelişmelerini sıkı bir şekilde takip ederek daha güvenli yatırımlar yapabilirsiniz.
 • Birkaç coin takip listenize aldınız ve kırmızı mumlar yanmaya başladı hemen alım yapmaya çalışmayın. Öncelikle bu işe ilk defa giriyorsanız mutlaka bu coini analiz eden ünlü kripto borsa uzmanlarının yorumlarına bakın. Ardından kendi kararınız ile alım ve satım yapın.
 • Uzun zamandır dillerde düşen bir kripto varlık keşfettiniz. Ancak yatırımcısı olarak ICO sanız çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Initial coin offer, kripto varlıklara ilk teklif eden kişilere verilen isimdir. Bu coinler arasında mutlaka dolandırıcılar da bulunur. Gem coin alayım derken asıl gem siz olmayın. Bu konuda mutlaka projelere bakmak gerekir. Coin birileri ile anlaşıyor mu destekçisi var mı gibi coin tavsiye yorumlarını okuyabilirsiniz. Örneğin; Hamster, Shiba, Baby doge, doge coin, floki, dogelon gibi coinler Elon Musk tarafından sürekli manipüle edilerek kısa sürede kendilerini ispatlayan coinlerdir. Bol sıfırlı iken bu coinlerden elde eden kişiler şu anda iyi yatırımlar kazanmıştır.
 • Günlük işlem hacimleri yüksek olan coinlere yönelin. Uzun vadede değil de kısa vadede yatırım arıyorsanız piyasanın size verdiği sinyalleri kaçırmamanızda fayda vardır. Diğer coinlerde dalgalanmalar fazla iken asla yatırım yapmayın yoksa cüzdanınızdaki varlıkları kaybedebilirsiniz.
 • Tüm para ile tek coine yatırım yapmaktan da kaçının. Cüzdanınızda farklı coinler olması sizi daha güvende tutacaktır. Stresten uzak bir soğuk cüzdan da sizi olası tehlikelere karşı koruyacaktır.

Coin Para Tavsiyelerinde Satış Emirleri ve 2022 Coinleri

Coin tavsiye içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri satış emirleridir. Her dakika coin kripto varlıkları grafiklerini inceleyemezsiniz hedefleriniz doğrultusunda yapmanız gereken iyi bir satış emri vermektir. Siz olmasanız dahi fiyat hedefinize geldiğinde satış yapan uygulamalar sizi olası kırmızı mumlardan korumaktadır.

2022 yılı kripto varlık uzmanları tarafından mega boğa yılı olarak ilan edilmektedir. Birçok devletin bu varlıkları yasal olarak tanımaya başlaması, artan projeler, hayatın her alanında adını duyuran varlıklar için ayı değil boğa yılını işaret etmektedir. Bu yıl sizleri üzmeden kazanç sağlayabileceğiniz coin tavsiyeleri ise şöyledir;

 • ADA
 • DOGE
 • MANA
 • SAND
 • ETHEREUM
 • SOLANA
 • ZIG
 • RACA
 • CEEK
 • FIL
 • DOT
 • ENJ
 • ATOM
 • STORJ
 • RIPPLE
 • ATLAS
 • FLOKI

Bu yıl kripto varlık uzmanlarında göre altcoin yılı olması beklenmektedir. Balinacılara kripto varlıklarınızı kaptırmadan sakin bir şekilde yatırımlarını yapmanız halinde kazanç sağlamanız önünde hiçbir engel bulunmamaktadır. İlk kez piyasaya girerken kaldıraçlı işlemlerden uzak durarak daha sağlıklı yatırımlar yapabilirsiniz. Coin dünyasına yönelik ilgili diğer tüm konularda güncel haberleri bulabileceğiniz en iyi kripto varlık sitemizi izlemeye devam edin.