DOLAR
19,0842
EURO
20,6018
ALTIN
1.200,78
BIST
4.997,80

Coin Yatırım Tavsiyesi

Coin Yatırım Tavsiyesi
24.07.2022 15:27
0

Coin Yatırım Tavsiyesi. 2022 yılında yatay ve düşüş seviyelerinde uzun süredir duran Bitcoin, Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşın patlak vermesinin ardından yeniden 45.000 dolar seviyelerine kadar çıktı. Tüm dünya genelinde Rusya’ya karşı ekonomik yaptırımlar dozunu arttıran devam ettiğinden Rusya genelinde kriptolara olan artışın son 1 haftada %90’lara ulaştığı yönündeki haberler kripto varlıklara yeninden can verdi.

Altcoinlerde henüz istenen seviyede hareketlilik görülmezken insanlar geleceğe dair yatırımları için coin yatırım tavsiyesi araştırmaktadır. Bugüne kadar kripto varlık satın almak için henüz bir girişim yapmadıysanız ya da kripto varlıklar dünyasında en değerli yatırımlar hangi alt coinlerde olacak merak ediyorsanız işte bu yazımızda aradığınız tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Bir Altcoin ya da Bitcoin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Altcoinler ya da kripto para birimi Bitcoin’in en düşük birimi Satoshi (SATS) satın almadan evvel mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Örneğin; birçok insan tüm parası ile birden alım yaparak beklemeyi tercih etmektedir. Ancak kripto varlıklarda diğer borsa türleri gibi güncel olaylardan çok hızlı şekilde etkilenip yukarıda çıkabilir aynı oranda düşüşte gösterebilir. Düşüş olması halinde uzun bir süre beklemeniz gerekebilir. Yine bir başka grup insan Long, short ya da marjin adı verilen pozisyonlara tüm birikimlerini koyarak büyük bir riske girmektedir. Eğer güvenli bir yatırım danışmanlığı almıyorsanız bu tarz işlemlerden uzak durmalısınız.

Kripto dünyasına adım atmadan evvel öncelikle bu alanda nasıl alım ya da satım yapılır üstüne bilgi sahibi olmalısınız. Tüm kazancınız ile değil yatırımlarınızı gelirinizin %10’u üzerinden denemeli ardından sepetler oluşturmalısınız. Sistemi bilmeden sisteme dâhil olmanız yüzme bilmeden denize girmeniz ile aynı orandadır. Aldığınız ya da oluşturduğunuz bir sepette ani yükseliş ve düşüşlerde emin değilseniz hemen alt-sat yapmamalı, panik satışlardan uzak durmalısınız. Kripto varlıklarda her zaman sabırlı olan kullanıcılar kazanmaktadır.

Coin Tavsiyelerimi Nereden Nasıl Almalıyım?

Kripto para borsalarında işlem yapan ve al-satçı olarak nitelendiren insanlar genelde günlük haber akışlarını takip etmektedir. Ünlü analistçilerin yorumları ile belirledikleri altcoinlerden bir sepet oluşturur ve anlık olarak piyasa takibi yapmaktadırlar. Ancak bazı yatırımcılar gem coinleri araştırarak uzun dönem bekleyecek ancak daha iyi kazanç sağlayacakları bazı altcoinleri alırlar ve ne kadar artarsa artsın günlük fiyatlar ile ilgilenmezler. Coin yatırım tavsiyesi arıyorsanız öncelikle karar vermeniz gereken şeylerden biri gem coin alıp uzun süre bekleyenlerden mi olmak istiyorsunuz yoksa altcoinler arasında güçlü projeler ile günlük artışlardan elde edeceğiniz karlar mı piyasayı takip edeceksiniz. Bu kripto varlık dünyasında vereceğiniz en önemli kararlardan biridir.

Kripto Para Nedir ve Neden Almalıyım?

Coin Yatırım Tavsiyesi. Kripto varlıklar ilk kez 2008-2009 yılları arasında hayatımıza girdi. Uzun yıllar uğradığı engellemeler ile uğraştı ancak 2013 yılında Dolar karşısında almış olduğu tarihi zaferler başladı. Salgın hastalıkların hayatımızda yer alması ile dolaşımdaki paraların işlevleri yeniden gündeme geldi. 2050’li yıllara geldiğimizde artık dijital paraların hayatımızda kalıcı olarak yer alacağı söylenmektedir.

Geleceğe yönelik yapılan bu araştırmalar sonucu Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerin daha ne kadar fazla değerleneceği de bir gerçektir. Daha şimdiden Dolar, Euro, TL, Ruble, Yuan gibi para birimleri karşısında büyük bir zafer alan Bitcoin’in 2022 yılı hedefi 100.000 Dolar olacağı yönündedir. Şu anda Bull market dönemi öncesi kısa bir Bear market dönemi yaşayan Bitcoin mevcut fiyatı 34.000 ila 45.000 Dolar arasında olmaktadır. Ancak mart ayı sonu gibi artık Bitcoin’de uzun sürecek bir Bearish sezonu beklenilmektedir. Şu anda bir Bitcoin ya da diğer coinlerden almanız gelecekte daha avantajlı gelirler elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kripto varlıkları satın almak için birçok neden sıralanabilir. Ancak en önemli nedenlerden biri Altın gibi değerli madenlerin savaş dönemlerinde artması beklenirken Rusya-Ukrayna savaşı arasında kısa bir dönem yükselen Altın, savaşın ilk birkaç gününde yeniden düşüş gösterirken Bitcoin ve beraberinde alt coinlerin yeniden yükselişe geçerek pozitif bir ayrım olduğunu canlı olarak hissettirmiş olmasıdır. Coin yatırım tavsiyeleri ararken bu tarz haberleri takip ederek oransal olarak da inceleyebilirsiniz.

Hangi Altcoinler Alınmalı?

Coin Yatırım Tavsiyesi. Birçok kripto varlık yatırımcısı bir sepet oluşturmak için araştırmalar yapmaktadır. Peki, gelecekte iyi bir kazanç sağlayacak sepet nasıl oluşturulur? Kripto dünyasında sepet oluşturmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken güvendiğiniz birkaç coin yanında yine borsa içersinde güven veren gem coinlerden de birkaç adet bulundurmanızdır. Gem coinleri düşük fiyatlara satın aldığınızdan çok az bir yatırım ayırmanız bile mümkündür.  Örneğin; 2021 yılının başında SHIBA INU (SHIB) alan bir yatırımcı 1000 TL gibi bir tutara 000000000000,1 TL maliyetle 1.000.000.000.000 kadar SHIBA sahip olabiliyordu. 2022 yılındaki şu anki 1 SHIB yazı yazıldığı an 0,00036636 civarındadır. Kazanç oranı sizce nasıldır? (Yukarıdaki sayısal değerler örnek olması açısından yazılmıştır. Gerçeklikle alakası yoktur.) Bunun yanında meme coinler, meta verse coinleri gibi farklı coinlerden de bir sepet oluşturabilirsiniz.

Ünlü analistlerin 2022 yılında Mega boğa yılı olarak beklenen kripto varlıklarından coin yatırım tavsiyeleri arasında bulunan bazı coinleri sizler için derledik. Sizlerde aşağıda adı yazan coinleri inceleyebilir ve sepetlerinizi oluşturabilirsiniz. 2022 yılında daha da değerlenmesi beklenen altcoinler;

 • ADA
 • DOGE
 • MANA
 • SAND
 • ETH
 • SOL
 • HAM
 • LUNA
 • EOS
 • ZIG
 • RACA
 • CEEK
 • FIL
 • DOT
 • ENJ
 • ATOM
 • STORJ
 • XRP
 • ATLAS
 • FLOKI
 • BABYDOGE
 • TLM

Bu yazı yatırım tavsiyesi içermemektedir. Sadece bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Yatırımlarınızı yaparken kendi kararlarınızı almanız sizler için daha doğrusu olacaktır. Kripto dünyasına yönelik en güncel haberleri sizler için derleyen sitemizin ilgili diğer içeriklerini okumadan karar vermeyin. Coin Yatırım Tavsiyesi.