enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Coinbase’in Halka Arzı Sonrası Küresel Piyasada Neler Oluyor?

Coinbase’in Halka Arzı Sonrası Küresel Piyasada Neler Oluyor?
Kripto Para Kazandıran Robot
15.04.2021
0
A+
A-

Kripto para borsası Coinbase’in halka arzı küresel piyasaları nasıl etkiledi? Küresel piyasalarda neler oluyor? İşte detaylar..

Değeri büyük borsaların üzerine çıkan kripto para borsası Coinbase, bugün halka açıldı. Coinbase’in halka arzı sonrası küresel piyasada neler oluyor?

Coinbase’in halka arzı sonrasında yüzde 14 gerilemeyle açılış fiyatının altına düşmesi piyasalarda risk iştahını baskıladı. ABD’de güçlü banka bilançolarına karşın Coinbase Global Inc’in 100 milyar dolarlık halka arzı sonrasında yüzde 14 düşüşle açılış fiyatının altına düşmesi risk iştahını baskılarken, Asya piyasalarında iç dinamikler rol oynadı.

Perşembe gününü yüzde 0,4 düşüşle tamamlayan S&P 500, vadeli işlemlerde yüzde 0,1 artış yaşadı. Çin Merkez Bankası’nın piyasadaki likiditeyi düşürmesiyle birlikte Şanghay Bileşik ve Hong Kong Hang Seng endekslerinde günlük düşüş yüzde 1 seviyesinin üzerine çıktı. Japon Topix ve Güney Kore Kospi ise ılımlı yükselişler elde etti.

Bloomberg Dolar Endeksi, yüzde 0,1 oranında değer kazanırken gelişmekte olan ülke para birimleri Hindistan’da vaka sayısının rekor seviyelere ulaşmasıyla birlikte Hint rupisi öncülüğünde dolar karşısında değer kaybetti. ABD 10 yıllık getirisi Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının ardından yatay bir seyir izledi.

ada coin

Coinbase Önce Yükseltti, Sonra Düşürdü

Kripto para borsası Coinbase’in merakla beklenen halka arzı gerçekleştirilirken, hisse günü düşüşle tamamladı. Halka arz öncesi Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin ralli yapmasına olanak sağlayan Coinbase, bu kez satışlara öncülük etti.

ABD’nin en büyük kripto para borsası sabahki ilk işlemlerde hisse başına 381 dolardan başladı, işlemlerinin ilk 10 dakikasında 429 dolar seviyesine kadar tırmandı. Buna karşın şirket hisseleri günü yüzde 14 düşüşle 328,28 dolar seviyesinden kapattı. Coinbase’deki satışın etkisiyle yüzde 1,28 gerilemeyle 62 bin 384 dolardan kapanan BTC, perşembe günü ilk işlemlerde sınırlı bir yükseliş yaşadı.

Kripto Para Kazandıran Robot
ada coin