DOLAR
20,3952
EURO
21,9983
ALTIN
1.284,38
BIST
4.959,11

Değerli 10 Altcoin

Değerli 10 Altcoin
27.07.2022 13:39
0

Değerli 10 Altcoin, Bitcoin hayatımıza girdiği günden beri sürekli tarihi zirveleri ile adından söz ettirdi. Bir dönem sonra kendi dominansında azalma meydana geldi. Böylelikle yatırımcılar alt coinlere yöneldi. Altcoinlerin fiyatlarında yaşanan artışla gem coinler, stabile coinler, yükseliş trendinde olan coinler ya da değerli 1o altcoin hangileridir araştırmaları daha da hız kazandı. Daha güvenli limanlarda hangi coinlerin ayı piyasalarından etkilenmeyeceğini araştıran yatırımcıların bu araştırmalarına yönelik en değerli coin ve tokenler hangileridir? Yatırımcılara yardımcı olmak adına geçmiş rallileri ve düzeltmeleri deneyim ve tecrübe eden analistlerin en iyi 10 altcoin düşüncelerine yönelik bir yazım dizisi hazırladık. Son gelişmeleri sitemiz ile takip edip yatırım kararlarınızı daha sonra alabilirsiniz.

Bitcoin Ardından Yükselen Altcoinler

Birçok tecrübeli trader’a göre geçtiğimiz günlerde başlayan ve devam eden düşüşler her zaman geri dönüşlerin daha güçlü olduğu ve kar ve risk oranların daha az olduğu altcoinlere düşüşleri ifade etmektedir. Ancak BTC’nin zirve yapması bazı altcoinlerin sert bir şekilde toplandığı da olabilir. Değerli 10 altcoin listesinde her zaman ilk sırada karşımıza çıkan ve geleceğin Bitcoin’i olarak lanse edilmeye başlayan Ethereum’dan bahsedilebilir. Ethereum, geçe yıldan bugüne kadar %471 artışla yaklaşık 4.200 Dolar fiyatına ulaşmaktadır. Bu da değerini en çok bilinen kripto para borsaları arasında %55 artışlarda göstermektedir. Böylelikle 675 dolar gibi bir artış görülmektedir. Analistlere göre bu durum 2021 son çeyreğinde piyasaları etkileyen FED kararları ardından yeniden yükselen bir tur için yeterlidir.

Bir diğer altcoin Cardano. Altcoin projeleri kapsamında diğer coinlere göre projeleri ile yeni zirvelere ulaşmayı başardı. Deneyimli yatırımcılar elinde çok hızlı kazançlar sağlayan bu coin kesinlikle en değerli altcoinler listesinde ikinci sırada yer almayı hak ediyor.

Altcoinler kendi aralarındaki yarışları kesinlikle yatırımcılara sunduğu farklı hizmetler ile kazanmaktadır.  Sektörler dönem içerisinde ön plana farklı özellikler ile ortaya çıkmaktadır. Merkezi olmayan finanslar (DeFi), FINTECH ve oyun ve eğlence endüstrisi içerisinde yer alan coinler daha farklı olabilmektedir. Buna göre farklı özellikleri ve projeleri tanıtan değerli 10 altcoin hangileridir.

Değerli Alt Coin Sıralaması

Değerli coin sıralamasında ilk sıralarda ethereum ve Cardano ardından gelen coin nerdeyse saniyede 50.000 işlem yapan Solana olmaktadır. Solana piyasada kısa ismi SOL olarak bilinen ve Blockchain işlemleri arasında en çok kullanılan yerel bir token’dir. Bu ağ içerisinde en hızlı büyüme gibi iddialar bulunduğu için DeFi be NFT, oyun ve WEB3 gibi birçok projeyi desteklemektedir. Böylelikle de değerli listesinde bulunduğu konumu korumaktadır.

Değerli 10 altcoin arasında merkezsiz borsa olarak bildiğimiz Uniswap yani UNI de listemiz içerisinde yer almaktadır. UNI de bir yerel tokendir. MarkepCap piyasasına göre şu anda piyasa değeri en çok bilinen merkezi olmayan borsa olması onu diğerlerinden farklı kılmaktadır. Bu token üzerinde yatırım yapan yatırımcılar işlemi tamamlamada doğrudan iki taraf arasında kripto para ticari yapmalarına da olanak sağlamaktadır.

Bir diğer coin ise Blockchain teknolojisi ile çalışan Polkadot /DOT) olacaktır. Solana gibi Polkadot da hızlı ve verimli bir işlem yapabilmeyi sağlamaktadır. Son zamanlarda yatırımcısına kazandıran bu coin Aralık 15’den sonra neler yapabilecek bekleyip göreceğiz. Bir diğer değerli coin merkezi Blockchain devi ise Ripple (XRP) olmaktadır. Küçük yatırımcılar tarafından 2021 son aylarında keşfedilse de Ripple büyük yatırımcıların çok daha önce yatırım yapmış oldukları bir gem coindir. Bir kripto varlık olarak Ripple kullanan Ripple Ledger, bankalar gibi kurumlar sınır ötesi işlemler için farklı bir özellik sunmaktadır gerçek zamanlı ödemeler, döviz bozdurma yetenekler ve ayrıca bir havale ağıda sunmaktadır. Temmuz ayı sonrası büyük yükselişler ile yatırımcısına kazandırdı.

Bir diğer coin ise gerçek yatırımcılar tarafından bilinen Decred (DCR). Merkeziyetsiz yönetim ağı oluşturmak için hazırlanan bir kripto varlıktır. 2016 yılında ortaya çıkan bu coin o dönemden beri yoğun ilgilere maruz kaldı. Aslında sistemsel olarak baktığımızda Bitcoin ile rekabet edecek bir seviyeye de sahiptir. Coinmarketcap değerleri incelendiğinde adını daha fazla duyacağımız coinler arasında.

Değerli 10 Altcoin

Artık En Değerli Listeleri Güncelleniyor

Litecoin 132,83 Dolar değeri ile Charlie Lee tarafından 2011 yılında tasarlanan bu coin Bitcoin tabanında bulunan tüm hataları gidermek için çalışmaktadır. Bu coin altcoin olarak nitelenen ilk coindir. Farklı projeler içerisinde yer alacağı da bilinen bu coinde 2022 yılı daha da farklı olabilecektir.

AAVE, token ve coin piyasasının dikkatleri üzerine çeken bir tokendir. Borç alıp verme işlemlerini faiz kazanma tarzında yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Yükselişleri, direnç durumları piyasaya göre almış oldukları pozisyonları incelendiğinde yatırımcılar tarafından değer gören bir coindir.

Piyasa değeri ve 2021 yılında yapmış olduğu çıkışla en büyük kripto para borsaları arasında adı duyulan Binance’ın piyasaya sürdüğü bir coindir. BNB farklı mining yapılarak da kazanılmaktadır. Yapmış olduğu çıkışlar ile değerli coinler arasında yer almaktadır.

En değerli 10 altcoin sıralamasında son sıramızda GNOSIS (GNO) yer almaktadır.  184,79 Dolar market piyasa değeri ile Ethereum ağında merkezi olmayan bir DAPP olarak kurulmuştur. 2017 yılında ortaya çıksa da kısa bir yükseliş gösterdi 2018 de yüksek değeri 401,22 dolar seviyelerine ulaştı. Ancak sonraki dönemlerde eski yükselişlerini yakalayamadı. Değerli coinler sıralamasında yer alan coin incelemelerimiz burada son vermekteyiz. Coin ve kripto varlıklar dünyasına dair son gelişmeleri güncel olarak takip eden sitemizi takip etmeyi unutmayın.