enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Dolar/TL Yeni Haftaya Kayıpla Başladı

Dolar/TL Yeni Haftaya Kayıpla Başladı
Kripto Para Kazandıran Robot
01.03.2021
0
A+
A-

Dolar/TL, tahvil piyasalarına gelen müdahale ve dengelenmeyle birlikte mart ayına düşüşle başladı.

Dolar/TL yeni haftaya kayıpla başladı. Kur, geçtiğimiz hafta artan ABD tahvil faiziyle birlikte 2018 yılının ağustos ayından sonra en kötü performansını gösterdiği haftadan sonra piyasaların dengelenmesiyle mart ayına yüzde 1’in üzerinde değer kaybıyla başladı.

Japonya ve Yeni Zelanda tahvilleri yeni haftaya ralli yaparak başlarken ABD 10 yıllık tahvil getirisinin yüzde 1,40 civarında dengelenmesiyle dolar/TL kurunda gerileme yaşandı.

Koronavirüs desteklerinin yüksek enflasyon getirebileceği endişesiyle geçtiğimiz hafta keskin bir yükseliş gösteren tahvil alımlarıyla yanıt vermeye bşldı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ağır tahvil satış dalgasında yüzde 2’ye kadar ulaşan Avustralya 10 yıllık tahvil getirisi bu sabah 32 baz puanlık bir düşüş yaşayarak salgının başından bu yana en keskin düşüşünü gerçekleştirmiş oldu. Getirinin düşmesinde Avustralya Merkez Bankasının 3,1 milyar dolar ile normalden 2 kat fazla uzun vadeli tahvil satın alması etkili oldu.

ada coin

2018’den Beri En Kötü Haftasını Geçirdi

Dolar/TL geçtiğimiz haftaya 6,96 düzeyinde başlamasının ardından yüzde 6,61 değer kazanarak 7,42 seviyesine kadar yükseldi. 2018 yılının ağustos ayından sonraki en büyük yükselişi göstererek dolar kuru, şubat ayını da yüzde 1,6 artıda tamamladı.

Geçtiğimiz hafta kurda meydana gelen yükseliş sonrasında Societe Generale ve Citigroup gibi kurumların TL lehine poziyonları zarar-kes seviyeleri devreye girerek tamamlamış oldu.

Kripto Para Kazandıran Robot
ada coin