Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Dolar Yükselişini Sürdürüyor

Dolar Yükselişini Sürdürüyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Doların yükseliş trendi devam ediyor. Dün sabah yükseliş eğilimiyle güne başlayan dolar, dünkü %1.3 yükselişle yakaladığı 13.6785 seviyesini bugün daha da yukarı taşıyacağa benziyor. Bugün saatler 11.00’e yaklaşırken dolar, bir önceki günün kapanış fiyatından binde beşlik bir yükselişle 13.75 TL seviyesini gördü.

Doların diğer Avrupa para birimleriyle benzer bir eğilimle artması doların değer kazanmasından çok Türk Lirasının değer kaybını işaret ediyor. Avro, aynı zaman diliminde % 0.22 artışla 15.57seviyesinin, İngiliz Sterlini ise % 0,21 değer kazanarak 18,14 seviyesinin üzerine çıktı.

Avro/Dolar Paritesi Dolar Lehine Geriledi

Ekonomisi güçlü altı ülkenin para birimlerine karşı ABD dolarının durumunu gösteren dolar endeksi ise % 0,2 artışla 96,1 seviyesindeyken, avro/dolar paritesinde % 0,3’lük bir düşüş görülüyor. Paritede yeni denge rakamı 1,1320 olarak oluştu.

Dolar Yükselişini Sürdürüyor

Dolar Yükselişini Sürdürüyor

Omicron Varyantı Ürkütüyor

Koronavirüs salgınının henüz aşılamaması ve son olarak yayılmaya başlayan Omicron varyantı piyasaları tedirgin etmeye devam ediyor. Virüsün varyantlarla sürekli ayakta kalması üretimi düşürürken ve buna bağlı olarak enflasyonu tetiklerken güven ortamını da zedeliyor.

Enflasyon Korkusu Sürüyor

Üretimde artışın sağlanamaması, yeni varyantla ortaya çıkan belirsizlik piyasalarda enflasyonist bir baskı oluşturuyor. Bu durum, faiz politikalarını etkiliyor ve piyasalarda fiyatlandırmayı zorlaştırıyor.

Yatırımcıların Gözü Yine Salgın Haberlerinde

Yatırımcıların; Türkiye piyasasında, haftalık para verileri ile banka istatistiklerini takip ederken ABD’de dikkatler işsizlik ve toptan eşya stoklarına dikkat kesiliyorlar. Tüm dünyadaki yatırımcılar için gözlenen ortak konu ise Koronavirüs salgınıyla ilgili haberler olmaya devam ediyor. Ekonomi analistleri; 96.5 seviyesini dolar endeksi için denge, 95.7 seviyesini ise destek seviyesi olarak değerlendiriyor.

 

Kripto Para Kazandıran Robot