Dow Jones-Nisan Ayında Alınabilecek 4 Dow Jones Hisse Senedi

Dow Jones-Nisan Ayında Alınabilecek 4 Dow Jones Hisse Senedi
Kripto Para Kazandıran Robot

Dow Jones

-Nisan Ayında Alınabilecek 4 Dow Jones Hisse Senedi

Nisan Ayında Alınabilecek 4 Dow Jones Hisse Senedi

Rekorlara koşan Dow Jones Sanayi ortalaması gösteriyor ki, Nisan 2021’de satın alınacak ve izlenebilecek en iyi hisse senetleri; Apple (AAPL), Boeing (BA), Disney (DIS) ve Microsoft (MSFT).

Kazananlar ve kaybedenler 2021’in dördüncü ayına doğru ilerliyor.

Dow Jones’un mart ayına kadar en yüksek performans gösteren hisse senetleri; Walgreens Boots Alliance (WBA), Intel (INTC) ve Caterpillar (CAT) olurken, en büyük üç kaybedeni ise;

ada coin

-Apple (AAPL),

-Nike (NKE) ve

-Walmart (WMT) şeklinde sıralanıyor.

Mevcut borsa yükselişinin ortasında, teknoloji ağırlıklı Nasdaq, mart ayını yüzde 2,8 yükseltti. 31 Mart’a kadar S&P 500 yüzde 5,8, DJIA ise yüzde 7,8 arttı.

Dow Jones Endüstriyel Ortalaması Nedir?

1896 yılında 12 hisse senedi ile kurulan Dow Jones Industrial Average, en eski borsa endekslerinden biridir. Genel ABD borsası için ön plana çıkacak şekilde tasarlanan 30 Dow Jones hisse senedi bulunmaktadır.

Diğer önemli hisse senedi endeksleri arasında teknoloji ağırlıklı Nasdaq bileşiği ve ABD’deki en büyük 500 şirketin bir endeksi olan S&P 500 endeksi yer alıyor.

Rekorlara koşan Dow Jones Sanayi ortalaması gösteriyor ki,

Apple Hisse Senedi

En büyük Dow Jones hisseleri arasında yer alan Apple, çarşamba günü yüzde 1,3 yükseldi.

Apple hisseleri, son 52 haftanın en yüksek seviyesinden yüzde 17 oranında düşüş gösterdi. 10 haftalık seviyenin üzerinde güçlü bir toparlanma, hisse senedinin beklentileri için bir yükseliş olacaktır.

IBD Stok Kontrolü’ne göre, Apple hisse senedi, mümkün olan en iyi 99 IBD Bileşik Derecelendirmesi’nin 67’sini gösteriyor.

Boeing Hisse Senedi

Uçak üreticisi Boeing, IBD MarketSmith grafik analizine göre, kupa bazında 244,18 alım noktasının üzerindeki alım aralığına geri döndü.

Disney Hisse Senedi

IBD MarketSmith grafik analizine göre Disney hisseleri, düz bir tabanda 183,50’lik bir satın alma noktasını aşan bir aralıkta yer alıyor ve yüzde 5’lik satın alma alanı 192.68’e çıkıyor.

Microsoft Hisse Senedi

Yazılım devi Microsoft, çarşamba günü yüzde 0,8 artış gösterdi. Dow Jones liderinin hisseleri, yeni bir düz tabanda 246,23’lük bir satın alma noktasının üzerinde kırılma gerçekleştiriyor.

İpucu: Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce, mevcut piyasa koşullarını kontrol ettiğinizden emin olmaya çalışın. Hisse senetlerinizin en önemli temel ve teknik kriterler için geçer not alıp almadığını görmek için ise, IBD Stok Kontrolü’nü kullanın.

Rekorlara koşan Dow Jones Sanayi ortalaması gösteriyor ki,

Kaynak: www.investors.com

Kripto Para Kazandıran Robot