Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Dünya otomobil üretimi, 2010 krizinden bu yana en düşük düzeyde

Dünya otomobil üretimi, 2010 krizinden bu yana en düşük düzeyde
Kripto Para Kazandıran Robot
26.03.2021
0
A+
A-

Dünya otomobil üretimi, 2010 krizinden bu yana en düşük düzeyde

Otomobil üretimi geçen yıl yaklaşık yüzde 16 düşerek 2010 krizinden bu yana en kötü sonucu kaydetti.

Bunun nedeni, diğerlerinin yanı sıra otomotiv sektörünü önemli ölçüde etkileyen yeni koronavirüs salgınıdır. Uluslararası Otomobil İmalatçıları Derneği (OICA) perşembe günü konuyla ilgili bilgi verdi.

OICA‘ya göre, 2020 yılında dünya çapında 78 milyondan az otomobil üretildi. Bu, kabaca ekonomilerin küresel mali krizin sonuçlarıyla mücadele ettiği 2010 seviyesidir.

Karşılaştırıldığında, 2019’da küresel otomobil üretimi neredeyse yüzde 5 düşmüştü.

Avrupa’da üretim yüzde 21’den fazla düştü. Düşüş, tüm önemli pazarlarda kaydedildi ve düşüşün boyutu yüzde 11’den neredeyse yüzde 40’a kadar değişti.

Avrupa, küresel otomobil üretiminin yaklaşık yüzde 22’sini oluşturuyor.

Kuzey Amerika’da üretim yüzde 20’den fazla düştü, sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde düşüş yüzde 19’du.

Güney Amerika’daki otomobil üretimi yüzde 30’a kadar çok daha keskin bir şekilde düştü. Brezilya’daki düşüş yaklaşık yüzde 32 idi. Afrika’da da üretim yüzde 35’ten fazla hızla düştü.

Öte yandan Asya, yılın başında yeni koronavirüsün yayılmasıyla ilgili sorunlarla ilk mücadele eden kıta olmasına rağmen nispeten iyi gidiyordu. Üretim düşmesine rağmen düşüş sadece yüzde 10’a ulaştı.

Asya pazarı, otomobil üretiminin geçen yıl sadece yüzde 2 oranında düştüğü Çin tarafından çekildi. Asya, otomobil üretimi açısından en büyük bölgedir. Küresel üretimin yaklaşık yüzde 57’sini oluşturuyor.

Kripto Para Kazandıran Robot