Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

ECB’ye göre, bankalar bir kredi temerrütleri dalgasına hazırlanacak

ECB’ye göre, bankalar bir kredi temerrütleri dalgasına hazırlanacak
Kripto Para Kazandıran Robot
28.01.2021
0
A+
A-

ECB’ye göre, bankalar bir kredi temerrütleri dalgasına hazırlanacak

Avrupa Merkez Bankası (ECB), korona krizinin bir sonucu olarak olası bir kredi temerrütleri dalgasına hazırlanmak için ‘endüstriye’ başvuruyor.

ECB’nin aktardığına göre DPA, “Bankaların kötü kredilerin artışına hazırlanmaları ve destek programlarının zaman kısıtlaması nedeniyle ortaya çıkabilecek sonuçları hafifletmeleri gerekiyor.”

Kredi riski için, “önümüzdeki aylarda bankacılık sektörünün ve denetçilerin karşı karşıya olduğu en büyük zorluklardan biri olarak değerlendirilmelidir” yorumu yapıldı.

Bankalar, 2008/2009 mali krizinden çok daha güçlü: “2020’nin başında, euro bölgesindeki bankalar, küresel mali kriz sırasında olduğundan çok daha iyi sermaye ile donatılmıştı ve ekonomik gerilemeye karşı silahlanmıştı.”

Yine de, ECB ihtiyat çağrısında bulunuyor. Zorluklar birkaç kritik alanda bulunabilir, ancak en büyük risk müşterilerin geri ödeyemediği kredi sayısındaki ani artıştır.

Buna ek olarak, emlak piyasaları gibi bazı yatırım kategorilerinde fiyat düzeltmeleri riski var: “Euro bölgesindeki konut emlak piyasaları şimdiye kadar iyi bir direniş gösterdi, ancak aşırı değerlenme işaretleri olmasına rağmen konut amaçlı emlak fiyatları yeniden yükseldi.

ECB’nin bankacılık denetimi, Denetleyici İnceleme ve Değerlendirme Süreci (SREP) aracılığıyla iş modellerinin sürdürülebilirliğini ve bankaların risk yönetiminin yeterliliğini düzenli olarak kontrol ediyor.

Sonuçlara dayanarak, ECB, bireysel bankalar için sermaye yedeklerinde gerekli artışı belirler ve diğer şeylerin yanı sıra, temettü miktarını belirler. Geçen yıl, sermaye gereksinimleri ve tavsiyeler, ortalama % 14 ile 2019’a kıyasla aynı kaldı.

Kasım 2014’ten bu yana, ECB, euro bölgesindeki en büyük bankaların ve bankacılık gruplarının doğrudan denetimine sahiptir. Halihazırda, 19 avroluk bölge pazarının % 82’sini temsil eden 115 kurum bulunmaktadır.

Kripto Para Kazandıran Robot