Ekonomik Olaylar – Bu Hafta Bilinmesi Gereken Ekonomik Olaylar!

Ekonomik Olaylar – Bu Hafta Bilinmesi Gereken Ekonomik Olaylar!
Kripto Para Kazandıran Robot

Ekonomik Olaylar –  Bu Hafta Bilinmesi Gereken Ekonomik Olaylar!

Ekonomik durumu görüşmek üzere çarşamba günü bir toplantı düzenleyecek.

Yatırımcılar, kurumsal kazanç sezonunun yükselmesi ve Federal Rezerv para politikası kararıyla birlikte, piyasayı hareket ettiren bazı önemli olaylara şahit olacaklar.

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), para politikası kararını ve Ekonomik durumu görüşmek üzere çarşamba günü bir toplantı düzenleyecek.

Toplantı sonrasında ise, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell bir basın toplantısı gerçekleştirecek.

ada coin

Big Tech kazançları

Mega-cap teknoloji şirketlerinin büyük bir kısmı bu hafta ilk çeyrek kazanç sonuçlarını bildirecek.

Credit Suisse’den Jonathan Golub tarafından yapılan bir analize göre, S&P 500’ün piyasa değerinin dörtte birinden biraz fazlasını oluşturan şirketler, cuma sabahı itibarıyla ilk çeyrek sonuçlarını bildirmeye başladı.

Sonuçları bildiren şirketlerin yüzde 83’ü, tahminlerin üzerinde kazançlar açıkladı.

Bununla birlikte, Netflix’in (NFLX) geçen haftaki raporuna verilen tepki, yüksek beklentilerin tehlikelerinin altını çizdi. Netflix’in hayal kırıklığı yaratan ilk çeyrek net abone eklemeleri ve mevcut çeyrek rehberliği, teknoloji şirketlerinin önündeki zorluğu göstermiş oldu.

Amazon’un, bu yılın ilk çeyreğindeki kazançlar için en sevdiği FANG ismi olduğunu belirten JPMorgan Chase analisti Doug Anmuth, yatırımcı notunda şu ifadelere yer verdi: “Konumlandırma açısından, Amazon’un Google’dan daha az şeye sahip olduğuna ve Netflix sonuçlarının pekiştirmiş olabileceği zorlu karşılaştırmalar göz önüne alındığında son çeyreklerden daha fazla kontrol altında olduğuna inanıyoruz.”

Bloomberg konsensüs verilerine göre; Amazon’un, 2020’nin aynı çeyreğine kıyasla yüzde 39 büyüyen ilk çeyrek geliri yayınlaması bekleniyor.

Google’ın ana şirketi olan reklam odaklı şirketler Facebook (FB) ve Alphabet (GOOGL) de, analistlerin ekonomik iyileşme sırasında reklam gelirlerinde bir toparlanma olarak fiyatlandırdığı göz önüne alındığında, yüksek tahminlere karşı rapor veriyor.

Ayrıca, daha küçük sosyal medya şirketi Snap (SNAP), ekonominin bazı bölümleri açılmaya başlasa bile, bazı platformlarda çevrimiçi medya kullanımının kalıcı gücünün altını çizdi.

Ekonomik durumu görüşmek üzere çarşamba günü bir toplantı düzenleyecek.

Facebook’un ilk çeyrekte beklenen yüzde 34’lük gelir büyümesi, 2018’in başından bu yana kaydedilen en hızlı büyüme olacak. Alphabet’in yüzde 26’lık gelir artışının ise, 2013’ün başından bu yana gerçekleşen en hızlı büyüme olması bekleniyor.

BMO Sermaye Piyasaları analisti Daniel Salmon, “Güçlü bir arama ve marka reklamcılığında iyileşme beklentileri olduğu için GOOG’un bu çeyrekte son birkaç çeyrekten daha yüksek bir çıta ile karşı karşıya olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Son olarak, Apple (AAPL), iPhone 12 yükseltme döngüsünün sonuçlara yardımcı olmasıyla birlikte, geçen yılın sonunda rekor kıran bir tatil çeyreğinin ardından mali ikinci çeyrek sonuçlarını rapor edecek.

Bazı uzmanlar, devam eden çip kıtlığının yılın ilerleyen dönemlerinde sonuçlara zarar vermesine rağmen, bu yeni cihazlardan gelen artışın büyük olasılıkla yeni yılın başlangıcına kadar uzayacağını düşünüyor.

Ekonomik Olaylar –  Bu Hafta Bilinmesi Gereken Ekonomik Olaylar!

Kaynak: finance.yahoo.com

Kripto Para Kazandıran Robot