Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Elon Musk, “B Word” Etkinliğinde Jack Dorsey İle Tartışacak

Elon Musk, “B Word” Etkinliğinde Jack Dorsey İle Tartışacak
Kripto Para Kazandıran Robot
26.06.2021
0
A+
A-

Her ikisi de Dorsey’in etkinliği tanıtan bir tweetiyle başlayan sohbet sırasında bir toplantı yapmayı kabul etti.

Tartışma, dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC/USD) görünümüne odaklanacak. Bitcoin etkinliği, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının benimsenmesi ve tanıtılması için bir eğitim girişimi olarak başlatılan “B Word” olarak adlandırılıyor.

Etkinlikte Etkili Konuşmacılar Bulunacak

Her ikisi de Bitcoin meraklısı olan iki milyarder, bazen Bitcoin madenciliği ve kripto para biriminin geleceği hakkında farklı görüşlere sahip. Bitcoin hakkında sohbet etmeyi kabul etseler de, toplantıyı sanal olarak mı yoksa şahsen mi yapmayı düşündükleri belli değil. B Word etkinliği ARK Invest tarafından desteklenecek ve 21 Temmuz’da başlayacak.

Etkinliğin öne çıkan konuşmacıları arasında Brink John Newberry’nin yönetmeni; CIA eski müdür yardımcısı Michael Morell; Blockstream kurucusu Adam Back; Jack Dorsey ve Ark Invest’ten Cathie Wood.

BTC’ye Etki Edenlerin Buluşması                                  

Musk, Bitcoin fiyatı üzerinde büyük bir etkiye ve etkiye sahipti. Mart ayında Tesla’nın 15 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladıktan sonra Bitcoin fiyat artışına katkıda bulundu. Şirket ayrıca Tesla ürünleri için bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimini kabul etmeye başladı.

Ancak Mayıs ayında, Tesla’nın Bitcoin madenciliğini çevreleyen çevresel endişeleri gerekçe göstererek Bitcoin’i ödeme için kabul etmeyi bıraktığını tekrar duyurdu. Bitcoin madenciliğinin şirketin ahlakına aykırı olan çok fazla fosil yakıt kullandığını söyledi.

Bitcoin hakkında böyle açıklamalar yaptığından beri, kripto topluluğu Bitcoin ve kripto madenciliğinin daha fazla yenilenebilir enerji kullanmasını sağlamak için harekete geçti.

Twitter’dan Dorsey de Bitcoin’in sadık bir destekçisi ve kripto para biriminin ana akım tarafından tamamen kabul edileceği bir gelecek görüyor.

Kripto Para Kazandıran Robot