Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Elon Musk Bir Altcoin’i Daha Uçurdu!

Elon Musk Bir Altcoin’i Daha Uçurdu!
Kripto Para Kazandıran Robot

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından Shiba Inu satın almak istediğini açıkladı.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla ve uzay yolu taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucusu Elon Musk, bir altcoin’i daha uçurdu. Musk, Shiba Inu satın almak istediğini açıkladı. Musk’ın bu tweet’inin ardından bu altcoin projesinin fiyatında artış meydana geldi. Buna karşın ünlü milyarderin, söz konusu tweet’i atarken özellikle bir altcoin’den bahsetmedi. Ancak kripto para kullanıcıları, Musk’ın tweet’ini Shiba Inu (SHIB) isimli proje olarak değerlendirmiş gibi görünüyor.

Japonya kökenli bu av köpeği cinsi, önce “Doge” olarak yaratılan şaka parasında; daha sonra ise Musk’ın yıllardır teşvik ettiği kripto para birimine dönüşen Dogecoin’e ilham verdi. Merkezi olmayan borsa (DEX) olan Uniswap’te (UNI) listelenen Shiba Inu (SHIB), Elon Musk’ın sosyal medya hesabından attığı tek tweet’iyle 0.00000002 dolar seviyesinden 0.00000008 dolara sıçradı. Yani yüzde 300 oranında bir artış yaşadı ve işlem hacmi 25 milyon dolar seviyesine ulaştı.

Kelime Oyunu Yapıyorlar

Elon Musk, şubat ayının ilk günlerinde Lion King temalı esprili gönderiler yayınlamasının ardından şimdi Al Pacino’lu paylaşımlar yapıyor. Tesla CEO’su, Al Pacino’nın başrolünü üstlendiği “Dog Day Afternoon” isimli filminden bahsederken, “Doge Day Afternoon” ifadelerini kulanarak favori kripto para birimine atıfta bulundu.

Dogecoin’in Coinbase’te Listelenmesi Gerektiğini Düşünüyor

Musk, bir süre önce Coinbase’e Dogecoin’i listelemeleri konusunda çağrıda bulundu. Bir kullanıcı ise ünlü milyardere, “Merhaba Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin satın alımı için Coinbase kullandığına dair bir haber gördüm. Coinbase’in platformda Dogecoin ticaretine izin vermesi gerektiğini düşünüyor musun? Birçok kişinin Doge’a kolayca erişimi sağlanır,” demişti. Musk ise buna “Evet” cevabını verdi.

Bu sefer, Robinhood’un Dogecoin transferlerinin Coinbase transferlerinin üzerinde bir avantaj elde etmesini sağlaması gerektiğini ifade etti.

DOGE’un Fiyatında Hafif Yükseliş Görülüyor

Kripto paralar üzerinde belirleyici bir etkisi olan Elon Musk’ın tweetleriyle birlikte ciddi bir yükseliş gösteren Dogecoin, son 24 saat içerisinde yüzde 8,1 oranında değer kazandı. Ocak ayının sonlarından itibaren keskin bir kazanç elde eden Dogecoin, şu sıralar 0,0608 dolar düzeyinde alıcı buluyor. CoinGecko’dan elde edilen verilere göre altcoin, yıllık bazda yüzde 3447 oranında değer kazandı.

Kripto Para Kazandıran Robot