Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Elon Musk, Bitcoin’e Desteğini Sürdürüyor

Elon Musk, Bitcoin’e Desteğini Sürdürüyor
Kripto Para Kazandıran Robot
01.02.2021
0
A+
A-

Elon Musk, Bitcoin’e Desteğini Sürdürüyor

Elon Musk, Bitcoin’e desteğini sürdürüyor. Musk’tan Bitcoin yatırımına dair yorumlar gelmeye devam ediyor.

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şimdilerde revaçta olan sosyal medya platformu Clubhouse’da konuştu. Musk, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’i 8 yıl önce almalıydım partiye geç kaldım.”

Ayrıca Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu ve BTC’yi desteklediğini belirten Musk, “Dogecoin’in küresel bir para olması eğlenceli olurdu.” diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta Musk, Twitter hesabının profil açıklaması kısmına Bitcoin etiketi ve emojisi koyunca, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yüzde 10 artış kaydetmiş ve 36 bin doların üzerine çıkmıştı. Bunun yanında kripto para dünyasının lideri Bitcoin (BTC), Londra işlemlerinde anlık olarak yüzde 15 yükseliş sağlamıştı.

Cuma gününün ilk saatlerinde Elon Musk, Twitter’da paylaştığı ve bir köpeğin kapağında olduğu “Dogue” dergisiyle Dogecoin rallisinin hız kazanmasını sağlamıştı. Önceleri bir şaka olarak ortaya çıkarılan Dogecoin, geçtiğimiz cuma günü yüzde 300 artış kaydetti.

Tesla’nın Bilançosu Bitcoin’e Çevrilebilir mi?

Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bir Twitter konuşmasında Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e çevrilmesinin mümkün olup olmadığını sormuştu. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk ile Twitter’da yaptığı bir konuşmada Musk’a şirketin bilançosunu Bitcoin’e taşıması gerektiğini söylemişti. Saylor, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar değerinde bir iyilik yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın. S&P 500’deki diğer firmalar da seni takip edecektir ve zamanla bu iyilik 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.”

Bunun üzerine Musk, bu denli büyüklükte bir işlemin mümkün olup olmadığı sorusunu yöneltmiş, , Saylor da bunun mümkün olduğunu ve geçen aylarda 1,3 milyar dolar Bitcoin aldığını ve isterse taktiklerini offline bir şekilde paylaşabileceğini anlatmıştı.

Kripto Para Kazandıran Robot