Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Elon Musk: Cüzdanınız Berbat

Elon Musk: Cüzdanınız Berbat
Kripto Para Kazandıran Robot

Elon Musk: Cüzdanınız Berbat

Kripto paralara olan ilgisinin artmasının ardından cüzdan denemelerine başlayan Elon Musk, kullandığı cüzdanı yerden yere vurdu.

Kripto para cüzdan denemelerine başlayan Elon Musk, “Cüzdanınız berbat” dedi. Son dönemde her hareketiyle konuşulan ünlü milyarder, yine Twitter gündemine bomba gibi düştü. Profiline Bitcoin’i etiketleyip emojisini koymasının ardından bu yazıyı silmesi, Dogecoin’e yönelik tweet’leri derken son olarak Tesla’nın 1,5 milyar dolar tutarında Bitcoin satın aldığını duyurması üzerine Musk, kısa süre içerisinde dünya üzerinde en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucusu olan Elon Musk, kripto paralara olan ilgisinin artmasının ardından kripto para cüzdan denemelerine de başladı. Buna karşın şu anda kullandığı bir uygulamayı beğenmediğini Twitter’dan açıkladı. Söz konusu cüzdan uygulamasının ünlü milyardere verdiği yanıt ise eleştiri yağmuruna tutuldu.

“Cüzdanınız Berbat”

Elon Musk, beğenmediği “Freewallet” uygulamasını 46 milyon takipçisi bulunan Twitter hesabından eleştirdi. Musk, uygulamayı hedef alarak “Cüzdanınız berbat” dedi.

Musk’ın uygulamadan memnun kalmama sebebi ise kripto para dünyasının uzunca bir süredir bahsettiği “anahtar kelime” konusuydu.

“Ne Pahasına Olursa Olsun Engellenmelidir”

Musk, bir sonraki paylaşımında da Freewallet’ın kurucularına, onlara ait olması gereken anahtar kelimelerini vermediğini belirterek, “Size, sizin anahtar kelimelerinizi vermeyen bir kripto para cüzdanı ne pahasına olursa olsun engellenmelidir” ifadelerini kullandı.

Kripto para camiasında tecrübeli kullanıcı ve yatırımcıların bildiği üzere, “Senin anahtar kelimelerin değilse, para da senin değildir” sözü oldukça fazla kullanılıyor.

Musk’ın Paylaşımlarına Yanıt Verdiler

Uygulamanın resmi Twitter hesabı, Elon Musk’ın paylaşımlarını yanıtsız bırakmadı. Freewallet hesabından Musk’a verilen yanıt şu şekilde:

“Merhaba Elon, uygulama şu an çevrim içi. Satın alma ve diğer borsa işlem entegrasyonları çalışıyor. 7/24 destek hizmetimiz var. Tüm kripto hizmet araçları içinde bizi denediğin için teşekkür ederiz. Yardımcı olabileceğimiz herhangi bir şey varsa bize ulaşabilirsiniz”

Elon Musk ise bu cevabı, “Lütfen hesabımın kilidini kaldırın” şeklinde yanıtladı.

Musk’ın bu tweetine de yanıt veren Freewallet, “Tabii ki bize birkaç dakika ver” dedi.

Bu cevabın üzerine pek çok Twitter kullanıcısı Freewallet uygulamasına tepki gösterdi.

Kripto Para Kazandıran Robot