Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Elon Musk Dijitale Yön Mü Veriyor?

Elon Musk Dijitale Yön Mü Veriyor?
Kripto Para Kazandıran Robot

Elon Musk Dijitale Yön Mü Veriyor?

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, dijitale yön mü veriyor?

Amerikalı uzay taşımacılığı şirketi SpaceX ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, dijitale yön mü veriyor? Ünlü milyarderin her paylaşımı piyasalarda olumlu ya da olumsuz bir etkiye neden oluyor. İşte Elon Musk’ın kripto para piyasalarını alt üst eden paylaşımları..

Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda, “Dogecoin halkın kripto parasıdır.” İfadelerini kullanmasının ardından “şaka parası” olarak bilinen kripto para birimi Dogecoin yüzde 70’e yakın değer kazandı.

Daha sonra Musk, Twitter kullanmayı bir süreliğine bırakacağını belirtmişti. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Twitter’a bir süreliğine bırakıyorum.” İfadelerine yer veren Musk, kripto para piyasasında hareketli günlerin yaşanmasına neden olmuştu.

“8 Yıl Önce Almalıydım”

Clubhouse’a konuşan ünlü iş insanı, “Bitcoin’i 8 yıl önce almalıydım partiye geç kaldım.” açıklamasında bulunmuştu. Musk, lider kripto para birimi BTC’nin iyi bir şey olduğunu ve destekçisi olduğunu kaydederek, “Dogecoin’in küresel bir para olması eğlenceli olurdu.” diye konuşmuştu.

Bunun yanı sıra Musk, geçtiğimiz hafta Twitter hesabının biyografi kısmına Bitcoin etikesi ve emojisi koymuş, lider kripto para birimi yüzde 10 oranında değer kazanarak 36 bin dolar seviyesinin üzerini görmüştü.

Musk’ın bu hareketinin ardından Bitcoin, Londra işlemlerinde anlık olarak yüzde 15 oranında artış yaşamıştı.

Cuma günü erken saatlerde Twitter’da bir köpeğin kapağında olduğu “Dogue” dergisini paylaşan Musk, Dogecoin rallisinin de başlamasına neden olmuştu. En başta bir şaka parası olarak Dogecoin paylaşımın ardından yüzde 300 değer kazandı.

Bilançosunu Bitcoin’e Taşımayı Sormuştu

Elon Musk bir Twitter konuşması sırasında Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e taşınmasının mümkün olup olmayacağını sormuştu.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk ile arasında geçen konuşmada şirketinin bilançosunu Bitcoin’e taşıması gerektiğini belirtmişti.

Saylor, “Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar değerinde bir iyilik yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın.” demiş ve sözlerine “S&P 500’deki diğer firmalar da seni takip edecektir ve zamanla bu iyilik 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.” şeklinde konuşmuştu.

Musk ise bu kadar büyük bir işlemin mümkün olup olmadığını sormuş, Saylor da bu durumun mümkün olduğunu, hatta geçtiğimiz aylarda 1,3 milyar dolar Bitcoin satın aldığını ve isterse taktiklerini offline bir şekilde kendisiyle paylaşabileceğini söylemişti.

Kripto Para Kazandıran Robot