Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Elon Musk Twitter’a Ara Verdi

Elon Musk Twitter’a Ara Verdi
Kripto Para Kazandıran Robot
02.02.2021
0
A+
A-

Elon Musk Twitter’a Ara Verdi

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, Twitter’a ara verdi.

Dünyaca ünlü elektrikli otomobil üreticisi Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’a ara verdi. Son zamanlarda popüler kripto para birimi Bitcoin, diğer dijital paralar ve GameStop olayına yönelik paylaşımlar yapan Elon Musk, daha sonra Twitter üzerinden uygulamayı kullanmayı bir süre bırakacağını açıkladı. Musk, paylaşımında “Twitter’a bir süreliğine bırakıyorum” açıklamasında bulundu.

Musk Clubhouse’da yaptığı açıklamada, “Bitcoin’i 8 yıl önce almalıydım partiye geç kaldım” ifadelerini kullanmıştı. Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu ve destekçisi olduğunu belirten ünlü milyarder, “Dogecoin’in küresel bir para olması eğlenceli olurdu” diye konuşmuştu.

Musk’ın geçtiğimiz hafta Twitter hesabının biyorafi kısmına Bitcoin’i etiketlemesi ve emojisini koymasının ardından lider kripto para biriminde yüzde 10 yükseliş yaşanmış, BTC 36 bin dolar seviyesinin üzerini görmüştü.

En popüler kripto para birimi Bitcoin, Londra işlemlerinde anlık olarak yüzde 15 oranında artış yaşamıştı.

Musk, Cuma günü erken saatlerde Twitter hesabı üzerinden paylaştığı ve bir köpeğin kapağında olduğu “Douge” dergisiyle Dogecoin rallisini de desteklemişti. En başka meme parası olarak yaratıla Dogecoin, cuma günkü işlemlerde yüzde 300 oranında artış kaydetti.

Musk Bilançosunu Bitcoin’e Yatırmayı Sormuştu

Elon Musk, kısa bir süre önce Twitter konuşması sırasında Tesla’nın bilançosu gibi büyük bir paranın Bitcoin’e çevrilmesinin mümkün olup olmadığını sormuştu.

MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor, Musk ile Twitter üzerinden gerçekleştirdiği konuşmada, Musk’a şirketin bilançosunun Bitcoin’e taşıması gerektiğini ifade etmişti.

Soylor ayrıca, “Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar değerinde bir iyilik yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın.” demiş ve “S&P 500’deki diğer firmalar da seni takip edecektir ve zamanla bu iyilik 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.” ifadelerini de sözlerine eklemişti.

Musk da bu kadar büyük bir işlemin mümkün olup olmayacağını sormuş, Saylor ise bunun mümkün olduğunu ve geçtiğimiz aylarda 1,3 milyar dolar tutarında BTC aldığını ve isterse taktiklerini offline bir şekilde paylaşılabileceğini kaydetmişti.

Kripto Para Kazandıran Robot