Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Elon Musk’tan #Bitcoin’e Destek ve GameSpot Hadisesi

Elon Musk’tan #Bitcoin’e Destek ve GameSpot Hadisesi
Kripto Para Kazandıran Robot
29.01.2021
0
A+
A-

Elon Musk’tan #Bitcoin’e Destek ve GameSpot Hadisesi

Twitter patronu Jack Dorsey, Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian ve kripto tüccarı Scott Melker de Elon Musk’a katılanlar arasında.

Tesla CEO’su ‘geçmişe bakıldığında bu kaçınılmazdı’ dedi.

Elon Musk, Twitter biyografisinde kripto para birimini etiketledikten sonra Bitcoin Cuma günü erken saatlerde yükseliş gösterdi. Tesla (TSLA) CEO’sunun kripto para birimini destekler nitelikteki hareketinin ardından Bitcoin fiyatı, CoinDesk fiyatlarına göre yüzde 12,3 artarak 37.351 dolara ulaştı.

Hareket, finansal piyasalar ile sosyal medyanın çarpışmasının dramatik fiyat değişikliklerini ve hatta oynaklığı nasıl tetikleyebileceğinin en son örneğidir.

Twitter patronu Jack Dorsey ve Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian da dahil olmak üzere diğerleri biyografilerini güncelleyerek durumu desteklediler.

Musk’ın güncellemesi, GameStop hisse senetlerinin değerinin yüzde 1.600’ün üzerinde arttığı bir hafta sonunda geldi.

GameSpot Hadisesi

Perakende yatırımcılar tarafından Robinhood gibi aracı uygulamalarına topluca yönlendirilen hamleler, hedge fonların tuttuğu açık pozisyonları yükseltmeyi hedefliyordu. Yatırımcılar Reddit forumunda WallStreetBets üzerinden kendilerini organize edip, hisse senetlerini nasıl hızlı elde edeceklerine dair fikir alışverişinde bulundular.

Markets.com baş analisti Neil Wilson, “Bu hafta, Reddit hadisesinin tümüyle kamuoyuna açıklanmasıyla sosyal medyanın piyasaları yönlendirme gücüne Elon Musk da dahil oldu. Tesla Ceo’su ”Gamestonk !!” diye bir tweet atıp WallStreetBets Reddit’i bu bağlantıya etiketledi. Bunun sonucunda ise GME hisse fiyatınlarında bir artışa neden oldu.” dedi.

Wilson, Musk’ın neden Bitcoin’i destekleme hamlesini yaptığının net olmadığını belirtti.

Bu, satın aldığı anlamına mı geliyor? Yoksa bunun sadece iyi bir şey olduğunu mu düşünüyor?

” Musk’ın Twitter’da karışık sinyaller verdiğini unutmamalıyız. Ancak, hareket Bitcoin boğaları tarafından alkışlanıyor. ”

The Wolf of All Streets lakaplı kripto işlemcisi Scott Melker da benzer şekilde, tweet atarak, “@elonmusk’un biyografisinde # bitcoin görmek, uyanmak için güzel bir sayfa.”

Wilson, Musk’ın tweetinin kripto para birimini bir şekilde desteklediğini açıkça gösterdiğini söyledi. Daha sonra, “İster Twitter ister Reddit olsun, sosyal medya tarafından kolayca etkilenen varlıklar, büyük gün içi hareketlerden sorumludur. Akabinde birçokları için başa çıkması için çok zor olabilir. Ortam gittikçe çılgın bir hale geliyor.” diye ekledi.

Kaynak: fnlondon

Kripto Para Kazandıran Robot