Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Elon Musk’tan Önemli Bitcoin Açıklaması

Elon Musk’tan Önemli Bitcoin Açıklaması
Kripto Para Kazandıran Robot

Elon Musk’tan Önemli Bitcoin Açıklaması

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’tan önemli Bitcoin açıklaması geldi. Musk, Bitcoin’in potansiyel olarak dünya merkez bankaları tarafından benimsenen para politikalarının tedavisi olabileceğine yönelik iddiaları kabul etti.

Twitter’da yapılan bir paylaşımı yanıtlayan Elon Musk, paranın yalnızca zaman ve mekanda değer taşımak için bir araç olduğu konusunda iddialara karşı çıkarak şunları söyledi:

“Para dediğimiz şey, sadece iş gücü tahsisi için bir bilgi sistemidir. Asıl önemli olan mal yapmak ve hizmet sağlamaktır. Para birimlerine bilgi teorisi açısından bakmalıyız. Hangisi en az hata ve gecikmeye sahipse kazanır.”

Cebreus Musk’ı Yanıtladı

“Cebreus” adlı bir kullanıcı ise Elon Musk’a yanıt vererek Bitcoin’in (BTC) neden para birimlerinin işlevlerini para olarak yerine getirmek zorunda olmadığını ifade etti. Cerberus ayrıca şunları söyledi:

“Bitcoin. En az hata; en uzun/en zor/en eski Blockchain, olağanüstü devasa hash rate nedeniyle en güvenlisi… Gecikme ve işlem maliyetleri vardır. Ancak bir değer deposu ve büyük değerlerin aktarımı olarak kullanılırsa, büyük ölçüde etkilidir. Para birimleri zaten para birimi olarak çalışır; Bitcoin’in onları değiştirmesine gerek yoktur. Aksine BTC, rezerv bankalarının enflasyonist çılgınlığını düzeltmek için kullanılan bir yama.”

“Bitcoin Gevşek Para Politikasının Tedavisi Olabilir”

Dünyanın en zengin insanı olmasının ardından ikinciliğe gerileyen Musk, Cerberus’un açıklamalarını onayladı ve “iyi bir nokta” açıklamasında bulundu.

Daha önce yaptığı açıklamalarda da Bitcoin’e yönelik önemli mesajlar veren Musk, “Bitcoin neredeyse itibari para kadar BS’dir” dedi.

Kaynak: Kriptokoin

Kripto Para Kazandıran Robot