Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

EMA’dan AB’ye AstraZeneca Aşısının Kullanımına Onay Tavsiyesi

EMA’dan AB’ye AstraZeneca Aşısının Kullanımına Onay Tavsiyesi
Kripto Para Kazandıran Robot

EMA’dan AB’ye AstraZeneca Aşısının Kullanımına Onay Tavsiyesi

EMA’dan AB’ye koronavirüs salgınıyla mücadele için üretilen AstraZeneca aşısının kullanımına onay tavsiyesi verildi.

EMA’dan AB’ye AstraZeneca aşısının kullanımı için onay tavsiyesi verildi. Avrupa Birliği’nin ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), AstraZeneca’nın koronavirüs tedavisi için geliştirdiği aşının kullanılması için onay verilmesi yönünde tavsiyede bulundu.

Avrupa Birliği Komisyonunun onay vermesinin ardından AstraZeneca aşısı AB’de kullanılabilecek üçüncü koronavirüs aşısı olarak kayıtlara geçecek.

EMA tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs aşısının 18 yaş üzerindekilere uygulanabileceği ifade edildi. Brezilya, İngiltere ve Güney Afrika’da 24 bin kişinin katıldığı 4 klinik deneyinden elde edilen sonuçların incelendiğine dikkat çekilen açıklamada, aşının 18 yaşındaki kişilerde güvenli ve etkili olduğu kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, 4 ile 12 hafta arasında iki doz olarak uygulanan AstraZeneca aşısının klinik deneylerde yüzde 60 oranında etkinliği olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada, çalışmalardaki katılımcıların büyük bölümünün 18 ile 55 yaş arasında olduğu belirtilirken, 55 yaş üzerindeki kişilerde koronavirüs aşısının ne kadar işe yaradığını gösterecek kadar yeterli verinin şu an için bulunmadığı kaydedildi.

Konuya ilişkin açıklamada, “Ancak bu yaş grubunda bir bağışıklık tepkisi görüldüğü için koruma beklenmektedir. Diğer aşılardan elde edilen tecrübelere dayanarak EMA uzmanları daha ileri yaşlardaki kişilerde aşının kullanılabileceğini değerlendirmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Avrupa Birliği’nde daha önce BioNTech-Pfizer ve Moderna tarafından geliştirilen aşılara kullanım onayı verilmişti.

Kripto Para Kazandıran Robot