Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Emtia Piyasasında Son Durum

Emtia Piyasasında Son Durum
Kripto Para Kazandıran Robot

Ekonominin çarkları arasında yer alan tarım ürünlerinin kasım aralık ayındaki emtiası yükselmeye devam etti. Özellikle enerji ve gübre fiyatlarındaki gelişmeler, devlet desteği hububat ve tarımsal tüm ürünlerin değerini artırıyor.

Buğday Fiyatları Sevindirdi

Uzman görüşlerin ortak açıklamalarından da anlaşıldığı üzere buğday yatırımcısının yüzünü güldüren en önemli tarım ürünü olurken ortalama 10 yıllık süreçte buğday ilk defa altın çağını yaşıyor. 8.3775 dolara denk gelen buğdayın tonu %8 değer kazanarak yatırımcısına kazanç getiren ürün sıralamasında ilk sıraya yerleşti.

Emtia Piyasasında Son Durum

Rusya’dan Müdahale

Buğday üreticisi ülkeler arasında ilk sırada yer alan Rusya fiyatların yüksek seyir etmesi halinde ihraç ettiği buğdaya artı tahıl vergisi getireceklerini belirtmiş ve bu uygulamayı harekete geçirince buğday satışı değer kazandı. Küresel alanda gıda enflasyonuna yol açan bu hareket bir tehdit diye diğer ülkeler tarafından algılansa da buğdayın fiyat yükselişi devam ediyor.

Kazanç Sağlayan Diğer Ürünler

Temmuz ayından bu yana yükselişlerine devam eden ürünler arasında pamuk ve kahve en yüksek noktada seyir ederken buğdaydan sonra yatırımcısını güldüren ürünler listesinde yer aldı.

Metal Gurubunda Görülen Yükselme

Tarımdan sonra en çok kazanç getiren bir diğer ürün gurubu olan metaller arasında altın, gümüş, paladyum, bakır, çinko, alüminyum, platin değer kazanan metaller arasında hızlı yükseliş eğilimi gösterdi.

Enerji Alanında Belirsizlik

Küresel şartlar ve bölgesel şartlar ışığında yatırımcısına değer kazandırmayan ve halen belirsizliğini koruyan alan enerji sektörü oldu. Uzmanlar bu belirsizliğin enerji piyasasını daha da zorlayacağını belirterek bu belirsizliğin üretimi daha da düşüreceği konusunda hem fikir.

Kripto Para Kazandıran Robot