enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

En Çok Kazandıran Kripto Para

En Çok Kazandıran Kripto Para
ada coin

En Çok Kazandıran Kripto Para

En çok kazandıran kripto para, kripto para meraklıları ve bu işe yeni girecek olan yatırımcılar tarafından oldukça merak edilmektedir. Yeri geldiğinde aylık, yeri geldiğinde haftalık ve yeri geldiğinde daha uzun süreli olarak veriler paylaşılarak bu konu hakkında sadece meraklılar ya da yeni yatırımcıların değil, konuyla uzaktan ya da yakından ilgisi olan herkesin konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları kolaylaşmıştır. Ancak bu tarz yatırımlarda, yatırım yapılacak kripto paranın önceden ulaştığı en yüksek değer ya da en alçak değere bakmak yerine yakın zamanda yaşadığı düşüş ya da artış durumuna bakmak oldukça doğru bir adım olacaktır. Kripto para borsası, oldukça dengesiz ve sürekli takip gerektirmekte olduğundan bu tarz bir analiz yapmak en doğru yaklaşım gibi görünmektedir. Peki son zamanlarda en çok kazandıran kripto para birimleri nelerdir? Ne kadar artış yaşamışlardır?

En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri Nasıl Belirlenir?

Bazı kripto para birimleri, son zamanlarda çok ciddi bir değer artışına geçmekle beraber, yatırımcılarına çok fazla para kazandırdılar. Bunların bazıları, piyasadaki güven ve ilginin artması ile gerçekleşirken bazıları ise tamamen dış etkenler ile gerçekleştiler. Bunlardan en basiti SpaceX CEO’su lan Elon Musk’ın paylaşımları ile değerine değer katan Doge Coin diyebiliriz. Hatırlayacaksınız ki o dönemde inanılmaz bir Doge Coin çılgınlığı yaşanmıştı. Tabi her zaman durum böyle ilerlememekle beraber, yatırımcısına en çok kazandıran kripto para genellikle sadece kripto para borsasındaki değer artış ya da azalışlarına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ancak yine de bazı dış etkenler, kripto para borsasında çok ciddi değişikliklere neden olabilmektedirler.

Buna bir diğer örnek olarak da arz talep sistemi meselesini önerebiliriz. Eğer ki bir ürüne talep arttıkça ya da azaldıkça fiyat ve arz durumu değişeceğinden kripto para borsasında da durum aynen böyle devam etmektedir. Bir kripto para borsasında da değerin belirlenmesine en çok yardımcı olan şey de bu sistemdir. En basitinden Elon Musk’ın paylaşımları Doge Coin’in artmasını sağlayan tek neden değildi. Bu paylaşımlar sonucu ortaya çıkan doge coin talepleri doğrultusunda değerinde inanılmaz derecede bir artış yaşanmıştı. Hatta belki de bu artış değil kripto para borsasının tüm borsa tarihinin en büyük artışlarından birisiydi.

Kripto Para Kazandıran Robot

Son Günlerde En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri Nelerdir?

Son günlerde kripto para borsasında büyük bir düşüş olsa da bazı kripto para birimleri yatırımcılarını memnun etmeye devam ediyorlar. Bu günlerde en çok kazandıran kripto para birimlerinin başında ise yine Elon Musk tarafından tıpkı Doge Coin’e yaptığı gibi bir değer artışı yaşatılan Shiba UNI yer almakta. Shiba UNI, son 24 saatte yaklaşık yüzde 35 değer yaşayarak tarihin en yüksek seviyelerinden işlem gören kripto paraların başında yer almaktadır. “Dogecoin katili” olarak da kabul edilen SHIB, son 24 saatte yaklaşık yüzde 35 değer artışı yaşadı. Bu değerlenme ile birlikte 0,000057 dolar seviyesinden işlem görerek rekor kıran Shiba UNI, son bir haftalık süreçte ise yüzde 100’e yakın değerlenmiş oldu.

Shiba UNI’nin bu ciddi artışının yanında, yükselmesi bekleyen diğer kripto para birimleri ise Ethereum, Cardano, Solona, Litecoin, Binance Coin ve Ripple olarak ön görülmektedir. Ancak bu coinler, Doge ve Shiba’nın aksine biraz daha yavaş bir şekilde ama emin adımlarla yükseleceklerdir. Etherum, şu an kripto para borsasında Bitcoin’in ardından en çok kazandıran kripto para birimi olmasına rağmen yavaş yavaş değerini arttırmaktadır. Cardano da benzer bir grafik sergilemekte ve bu grafik dolayısıyla fiyat artışı yaşaması beklenmektedir. Üçüncü coin olan Solona ise son haftalarda en fazla değer artışı yaşamış olan coin olduğundan fiyatının üzerine daha da eklemesi beklenmektedir. Bunlara ek olarak Litecoin’in en iyi kripto para birimlerinden birisi olması ve Binance Coin ile Ripple’nin de son zamanlarda durağan bir grafik sergilemesi dolayısıyla değer artışı göstermeleri beklenmektedir.

En Son Açıklanan Verilere Göre En Yüksek Değere Sahip Olan Kripto Para Birimleri Nelerdir?

En çok kazandıran kripto para, tabi ki kripto para borsası çılgınlığının bu denli seviyeye gelmesine neden olan Bitcoin’dir. Bitcoin, şu an sahip olduğu 588 bin Türk Lirası değeri ile en değerli kripto para unvanını korumaktadır. Bitcoin’i takip eden Kripto Para birimi ise Etherum’dur. Etherum da şu an yaklaşık olarak 41900 Türk Lirası değerindedir. Etherum’dan sonra ise yaklaşık 4889 Türk Lirası değere sahip olan Binance Coin gelmektedir. Binance Coin’i de Tether, Cardano, Solona gibi coinler takip etmektedirler.

Kripto Para çılgınlığına adım atmak istiyorsanız, az değere sahip olsa da artış gösteren ya da zaten büyük bir değere sahip olan ama yine de değerini arttıran kripto paralar en çok kazandıran kripto para tercihleriniz olabilir. Eğer yatırım yapacaksanız, yatırımdan önce oldukça dikkatli bir analiz yapmanız ve bu analiz sonucu bir adım atmanız oldukça önemlidir. Her ne kadar yatırımcılar, kripto para borsasına kar etmek için girseler de bu yatırımları bilinçsiz bir şekilde yapmalarının bir sonucu olarak büyük bir çoğunluğu zarar etmektedir. Bu yüzden yatırım yapmadan önce dikkatlice analiz yapmak ve bunun sonucunda nasıl bir yatırım yapacağınıza karar vermek hem sizi büyük bir zarardan kurtarabilir, hem de ciddi bir gelir etmenizi sağlayabilir.