enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Coin (Kripto Para) Nedir?

Coin (Kripto Para) Nedir?
Kripto Para Kazandıran Robot

Coin (Kripto Para) Nedir?

En güvenilir coin; Hayatımıza ani ve kalıcı giriş yapan, popülerliği git gide artan yeni fenomenimiz kripto para, yani coinler bize kolay para kazanmanın nasıl olduğunu gösteriyor. Bitcoin ile tanıdığımız coin, takas işlemlerinde kullanılan, tamamıyla dijital olan sanal para birimidir. Takas işlemlerini tasdiklemek ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek için kriptografi kullanılır. Günümüzde yatırım yapmak, para biriktirmek ve geleceğe hazırlık yapmak isteyenler için ilk tercih edilen yöntem haline gelmiştir. Büyük şirketlerden devlet başkanlarına kadar herkesin gözdesi konumunda.

Aslında banka kartları ve kredi kartları ile yaptığımız alışverişlerde harcanan veya hesaba gönderilen paralar sanal paralardır. Bu işlemlerin sonucunda sadece verilerde değişiklik meydana gelir. Coinler de aynı mantıkta ilerler ve bu doğrultu da çalışır. Herhangi bir otorite ya da hükümet tarafından yönetilmeyen bir sisteme mevcut olması onu daha güvenilir kılmaktadır.

Kriptoloji Nedir ve Ne İşe Yarar?

Şifreleme bilimi olarak tanımlanan kriptoloji, oluşturulan verilerin bir sistem dahilinde şifrelenmesidir. Coin ortamı üzerinde şifrelerin oluşturulması ve çözülebilmesi yolu ile transfer edilmektedir. Hash fonksiyonları gibi algoritmalar kullanılır. Bilgi güvenliği coin sistemi dünyasında en önemli etkenlerden biridir. Nasıl kullandığımız internet hesaplarında güvenlik açıklarının olmamasını istiyorsak coin sisteminde de bu durum oldukça önemlidir. Hesabınızda bulunan para, yaptığınız yatırımlar aklınıza gelen ne kadar gizli önemli bilgiler varsa hepsi bu bilim sayesinde korunmaktadır. Özel olarak geliştirilen şifreleme yöntemi ile bu güvenlik sağlanmaktadır.

En İyi ve Güvenilir Coin’ler

Bitcoin dışında hangi sanal para birimi var? Hangisine yatırım yapmalıyım? Soruları ile aklınızı karıştırmayın. Bitcoin dışında yine aynı sistem ile çalışan birçok para birimi mevcut. Coin dünyasının büyüyüp genişlemesi diğer para birimlerinin önünü açmış ve son hızda ilerlemelerini, gelişmelerini sağlamış, güvenilirlik ayrıca dikkate alınmıştır.

ada coin

Ethereum (ETH)

Güvenilir kripto para biriminin ilk sırasında olan Ethereum, Akıllı Sözleşmelerin ve Merkezi Olmayan Uygulamaların (DApp) herhangi bağlantı kesintisi, dolandırıcılık, kontrol ya da üçüncü bir kişi tarafından müdahalenin asla yapılamayacağı ve bu şekilde oluşturmayı hedefleyen bir yazılım platformudur. Ethereum’un amacı dünyanın dört bir yanındaki her bir insanın kolaylıkla, ücretsiz erişim sağlayacağı, merkezi olmayan bir finansal ürünler paket ortaya çıkarmaktır.

Uygulamalar özel kriptografik jetonu olan ether üzerinden çalışır. Ether, Ethereum sistemi üzerinde dolaşabileceğiniz bir araç gibidir. Sıkça Ethereum içindeki uygulamaları çalıştırmak ve geliştirmek isteyen geliştiriciler tarafından tercih edilir. Ayrıca diğer kripto para birimlerini satın almak isteyen yatırımcıların ilk adresidir. En güvenilir coin olarak listelerde yerini alır.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin’nin en eski ve en başarılı hard farklarından biridir. Bu durum onu coin tarihinde önemli bir konuma yerleştiriyor. Bitcoin blockchain üzerinden ayrı bir konuma gelerek oluşturulan bir kripto para birimidir. En çok işlem gören birimler arasında da yerini almaktadır. Sistemde bulunan blok olarak kaydedilen işlemlerin belirli bir limit ile kısıtlanması yavaşlamasına sebep olmaktadır. Bitcoin Cash ile bu sorun çözülmüş ve para gönderip alma işlemlerindeki zorlukların ortadan kalması sağlanmıştır.

Kripto Para Kazandıran Robot

Sistemde yaşanan bazı problemler tercih edilirliğini azaltsa da bir merkeze bağlı olmayışı onu cazip kılmaktadır. Blok boyutlarını 1MB olduğu kapasiteyi 8 MB’e çıkartarak bloklara kaydedilen işlem sayılarını arttırılması işlemlerin daha hızlı ve daha verimli olmasını sağlamıştır.

Litecoin (LTC)

2011 yılında coin dünyasına katılan Litecoin, Bitcoin sistemini örnek alan ilk kripto para biriminden biridir. Bir MIT mezunu ve eski Google mühendisi olan Charlie Lee taradından oluşturulmuştur. Litecoin herhangi bir merkezi otoriter tarafından yönetilmeyen, açık kaynaklı bir küresel ödeme ağına dayanmaktadır. Tüketici sınıfı CPU’ların yardımı ile kodu çözülebilen, iş kanıtı olarak “scrypt” kullanır. Bitcoin’e olan benzerliği ile anılsa da daha hızlı blok oluşturma açısından öne çıkmaktadır. Bu sayede daha en güvenilir coin ünvanını kazanmakla birlikte bizlere hızlı işlem onay süresi sunmaktadır.

Binance Coin (BNB)

Binance borsasında alım satım ile ilgili ücretler için bir ödeme yöntemi olarak çalışan yardımcı görevi gören kripto para birimidir. Jeton, ödeme aracı olarak kullanılır. Bu sayede de indirimli işlem yapılabilir. Binance Coin’in blok zinciri bununla birlikte Binance’nin merkezi olamayan borsanın üzerinde çalıştığı platformdur. Bu borsa Changpeng Zhao taradından oluşturulmuştur ve borsa hacimlerine göre dünyada en çok tercih edilen borsalardan biridir.

Binance Coin, başlarda Ethereum blok zincirinde çalışan bir ERC-20 belirteciydi. Sonrasına kendi ana ağını kurdu.

Palkadot (DOT)

Diğer blok zincirleri arasında beraber çalışılabilirlik sağlamayı temel edinen coin birimidir. Asıl hedefi sistemlerin tek bir çatı altında çalışmasına izin verebilmek için izinli ve izinsiz blok zincirleri ile birlikte  Oracle’ları birbirine bağlamak için tasarlanmıştır.

Palkadot’un temek bileşeni değişen ağların birlikte çalışmasını sağlamaktadır. Buna ek olarak belli kullanım durumları için kendi yerel sembolleri ile “parachain” veya paralel blok zincirlerine izin vermektedir. Bu sistemi diğerlerinden ayıran özellik sadece merkezi olmayan işlemler oluşturmak yerine geliştiricilerin Palkadot zincirinin hali hazırda sahip olduğu güvenliği kullanırken kendi blok zincirini oluşturabilmesidir. Ethereum ile de bunu yapabilirler, ancak yeni projelerin tehlike altında olmasına sebep olur. Bunu engellemek için kendi güvenlik önlemlerini oluşturmaları gerekecektir.

Coin Hesabı Nasıl Açılır?

İnternet sitesinin sizi yönlendirmesi ile birlikte istediği bilgiler doğrultusunda e-mail adresinizi ve şifrenizi oluşturduktan sonra sanal hesabınız açılmış olacaktır. Tercih ettiğiniz kripto para birimi ile kolay ve güvenilir para kazanma ile tanışmış olacaksınız.

En güvenilir coin

ada coin