enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

En Ucuz Coin Hangisidir?

En Ucuz Coin Hangisidir?
ada coin

En Ucuz Coin Hangisidir?

En Ucuz Coin Hangisidir? Ucuz coin çoğu insanın bildiği gibi fiyatı ile değerlendirilmemektedir. Bir coini ucuz yapan faktör ise toplam adet miktarının adet miktarına bağlı olarak değer fiyatıdır. Yani kısaca şu faktörlere bağlıdır; maksimum coin miktarı, piyasada bulunan coin miktarı, piyasaya sürülecek coin miktarı ve coinin toplam piyasa miktarıdır. En ucuz coini bulabilmek için şu faktörlere bakılması tavsiye edilmektedir. Toplam piyasa değeri, toplam coin sayısı, maksimum talep, dolaşımdaki talep ve seyreltilmiş piyasa değeridir. En ucuz coin hangisi olduğunu bulabilmek için coinmarketcap verilerine bakılması tavsiye edilmektedir. Piyasa değeri en düşük olan ucuz coindir. Fakat dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Bu coin henüz piyasaya sürülmemiş olabilir. Ayrıca yukarıdaki faktörlere bakarak da ucuz coin bulunabilmektedir.

Her gün yeni yüzlerce coin ortaya çıkmaktadır. Bu coinlerden yüzde doksanı ise çöp coin olarak geçmektedir. Bu tür coinlerden uzak durabilmek için coinmarketcap verilerinin top 100 coin listesine bakılması önerilmektedir. Açıkçası ucuz coin kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Örneğin uzun vadeli bir yatırım yapmak isteyen biri toplam coin adet sayısı az olan henüz piyasa listelerinde gözükmeyen ya da gözükmesi muhtemel olan coinleri bulup bunlara yatırım yapabilir. İlerleyen zamanlarda yaptığı bu yatırımlar sayesinde büyük kazançlar kazanabilir.

En Ucuz Coin Hangisidir?

2017 yılından bu yana Bitcoin de gerçekleşen olumlu gelişmeler sayesinde 2020-2021 yılındaki bütün altcoinlerin de iyi bir şekilde etkilenmesini sağlamıştır. Bu gelişmelerden biri olan Visa, Tesla, MasterCard ve NBA gibi büyük şirketlerin kripto para anlaşmaları yapması ile tüm dünyada coinlere olumlu bir bakış açısı kazandırmıştır. Fakat Bitcoin de oluşan yüksek fiyat değerinden dolayı çoğu yatırımcı kendine başarılı ve ucuz coin aramasına sebep olmuştur. Çoğu kurumda Bitcoin yerine yenilikçi çözümler bulan ve ucuz olan coinlerle anlaşma yapmaya başlamıştır. Bir zaman sonra bu tür ucuz başarılı olan coinler, Bitcoin gibi pahalı değerlere sahip olan para birimlere tercih edilmeye başlanmıştır. Bunun sebebi ucuz olmasının yanında çok hızlı bir şekilde işlemlerde onay alması da sayılabilmektedir.

Kripto Para Kazandıran Robot

Sonuç olarak Bitcoin gibi ağır bir şekilde işlem yapan coinlerin yerini ucuz, hızlı ve hafif olan coinler yoğun bir şekilde ilgi görmeye başlamıştır. Ayrıca bu ucuz olan coinler yüzdesel oranlarda bakıldığında daha fazla kazanmayı vadetmesinden ötürü yatırımcıların yoğun bir şekilde ilgisini çekmeye başlamıştır.

Geleceği Parlak Olma Olasılığı Yüksek Olan Ucuz Coinler Hangileridir?

Son zamanlarda yatırımcıların en çok kazanmasını sağlayan dijital para birimler çoğu insan tarafından bilinen bir gerçektir. Çok fazla yatırımcı yatırımlarını ikiye katlamak için ucuz coinleri tercih etmektedir. Analistlere göre günümüz piyasasına bakıldığında değerlendirilmesi geren birçok coin bulunmaktadır. Bu yazıda hangi ucuz coinlerin değerlendirilmesi gerektiği belirtilmektedir.

Shib Inu (SHIB)

Bu ucuz coin, Dogecoin’e olan benzerliğinden dolayı Dogecoin’in katili olarak bilinmektedir. Swap platformunda deneysel olarak kullanılan bu dijital para birimi son zamanlarda en çok tanınan ucuz coinler arasına girmektedir. Fiyatlarının düşük olmasından dolayı birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu ucuz coine inanan büyük bir yatırımcı kitlesi de bulunmaktadır.  Analistler ise bu ucuz coin hakkında ise gelecek boğa sezonunda gelmesiyle değerinin artacağı yönünde yorumlar yapmışlardır.

Bittorent (BTT)

Özellikle Türk yatırımcılar tarafından tercih edilen bu coin, ucuz coinler arasında ikinci sırada yerini almış bulunmaktadır. Kendisini sürekli güncellemesini sağlayan ekibi ve yüz milyondan fazla takipçisi ile çoğu yatırımcının ilgisini çekmektedir. Ayrıca bu ucuz coin, diğer ucuz coinler arasında en eskilerden biridir. Gelişmiş dosya protokolünü paylaşan Bittorrent ayrıca arkasında bulunan geliştiricileri, izleyicileri ve üçüncü taraf katılımcılara aynı anda kazanç elde etmelerini sağlamaktadır. Sonuç olarak bu dijital para biriminde gelecekte her şey olumlu olarak ilerlerse, ilerleyen zamanlarda bu ucuz coinin yüksek seviyelere ulaşma olasılığı mümkün gibi gözükmektedir.

VeChain (VET)

Bu ucuz coin ise 2017 yılında piyasaya sürülmüş olan ucuz coinlerden biridir. Çin tarafından ortaya atılan bir projedir. Güçlü ve ucuz coin olan VeChain’in geleceği oldukça parlak gözükmektedir. Blockchain teknolojisini kullanmaktadır. Bu teknolojiyi kullanarak tedarik için çözümler geliştirmektedir. Finansal hizmetler için yenilikçi araçlar getirmektedir. Akıllı sözleşmeler yapmaktadır. Çin ile çalışmasından dolayı da fiyatı oldukça ucuzdur. Bu durum ilerleyen zamanlarda VET coinin yüksek seviyelere ulaşabileceğini göstermektedir.

Stellar Lumens (XLM)

Çoğu yatırımcının aklına en ucuz coin denilince aklına Stellar Lumens kısaltılmış ismi ile XLM gelmektedir. Banka ve piyasalar arasında diğer ucuz coinlerden daha hızlı bir şekilde dijital ödemelere izin vermektedir. Yani dijital para biriminin ana hedefi gelişmiş bir takas ağı kurmaktır. Stellar platformu hızlı ve ucuz bir şekilde işlem onayı almaktadır. XRP coin’in çatallanması ile oluşturulmuş bir ucuz coindir. Kısaca XRP coin’in yanına alternatif olarak daha güvenli daha ucuz coin olarak yatırımcılara sunulmuştur. Sonuç olarak yatırımcıların kısa sürede güvenini kazanarak en fazla kullanılan takas veya değişim platformlardan biri haline gelmiştir. Analistler bu coin hakkında gelecek boğa sezonunda parıldayan yeni coinlerden biri olabileceğini belirtmektedir.

Polygon (MATIC)

Bu proje 2017 yılında başlatılmıştır. DeFi, dApp ve DAO’lara odaklanmış olan ETH tabanı olan dijital para birimidir. Fiyatı ile aşırı ucuz olan coinler arasında yer alan bu ucuz coin, yine de yüksek pazar hacmine sahiptir. Bu coin gelecek hedeflerini ulaşabilirse ve çok daha yüksek işlem hacmine ulaşabilirse çok fazla kazanç sağlayabilir.