enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

En Ucuz 4 Coin

En Ucuz 4 Coin
ada coin

En Ucuz Coinler

Kripto para piyasalarında yatırım yapmakta olan yatırımcılar, daha kısa sürede fazla getiri elde etmek için en ucuz coinler konusunda araştırmalar yapmaktadır. Ucuz coinlere yapılan yatırımlar sayesinde düşük fiyatlardan bu coinleri alma imkanına sahip olarak daha yüksek kar elde etmek isterler. Ancak bir coinin ucuz olup olmaması sadece fiyatına bakılarak karar verilecek bir konu değildir. Piyasada dolaşımda olan miktarı, piyasa değeri, daha önce gördüğü yüksek seviyeler, yükseliş potansiyeli olması gibi kriterler de coinin ucuz olup olmamasını etkileyebilir. Ucuz coinler sayesinde daha yüksek getiri elde etmek mümkündür. Kısa vadeli veya uzun vadeli olarak yatırım yapmaya müsait bir strateji olan ucuz coin stratejisine uygun 4 coini bu yazıda inceledik.

1-Holo Coin (HOT)

Holo coin birçok yatırımcının dikkatle takip ettiği bir altcoindir. Merkeziyetsiz bir yapıda olan Hot, ERC-20 tabanlı üretilen bir kripto paradır. Hot coin blok zinciri gerektirmeyen bir yapıya sahip olmasıyla kripto borsasında öne çıkmaktadır. Holochain kullanılarak oluşturulmuş olan merkeziyetsiz uygulamaları barındırmak amacıyla eşler arası bir dağıtıma sahiptir. Ayrıca Hot coin, Holo swap işlemlerinde de kullanılmaktadır.

İlk olarak 2018 yılında piyasaya sürülen Hot coin, çıkarıldığı ilk günden itibaren güçlü ekibi sayesinde geliştirilmektedir. Hızla gelişen yapısı sayesinde çıktığı günden itibaren değer kazanmış ve popüler bir hale gelmiştir. Holo coin ekibi tarafından yapılan bir açıklamada Holo’nun piyasadan hiçbir zaman kaldırılmayacağı ve para transferi işlemlerinde kullanılmaya devam edeceği söylenmiştir.

Kripto Para Kazandıran Robot

Piyasa değeri olarak 2 milyar doların üzerinde yer alan Hot coin en değerli 100 kripto para arasında yer almaktadır. Toplam arzının sonlarına doğru yaklaşan Holo coin değer artışı göstermesi beklenen coinlerden birisi olup fiyat açısından ucuz bir seviyededir. Dünyanın önde gelen birçok kripto para borsasında da yer alan Hot coin araştırılması ve takip edilmesi gereken ucuz kripto paralardan birisidir.

2-Stellar (XLM)

Stellar ilk olarak 2014 yılında varlık transferleri işlemlerine bir alternatif olarak kuruldu. Dağınık ve açık kodlu bir ödeme sistemi olan Stellar bankacılık sistemine yararlar sağlamaktadır. Stellar bankalar arasında uluslararası para transferlerini gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Bankalar üzerinden yapılan transferler hem daha uzun sürede hem de daha yüksek masraflarda gerçekleşir. Oysa Stellar bu transferlerin daha yüksek hızlarda ve daha ekonomik koşullarda gerçekleşmesini amaçlar.

Stellar bu işlemleri merkeziyetsiz sunucular ve dağınık defter teknolojisini kullanarak yapar. Bu açından Bitcoin ve Ethereum gibi sistemlere nazaran çok hızlı bir şekilde işlemler gerçekleşmektedir. Stellar bir varlık transferi sistemi olarak gözükse de çok katmanlı sistemi üzerinden akıllı sözleşmeler yapmaya ve yürütmeye imkân tanır. Çıkarıldığı ilk günden itibaren hızla büyüyen, gelişen ve değerlenen Stellar günümüzde birçok banka tarafından desteklenmektedir.

Piyasa değeri 8 milyar doların üzerinde olan Stellar, şu anda toplam arzının sadece yarısının dolaşımda olmasıyla dikkat çekmektedir. Çalışmalarını sürdürdüğü takdirde, gelecekte piyasa değerini katlayacağı öngörülen Stellar en ucuz coinler konusunda araştırılması gereken ve takip edilecek coinlerden birisidir.

3-Hedera (HBAR)

Hedera kullanıcıların isteklerine göre inşa edilen bir platform. Bireysel ve kurumsal kullanıcıların kendi merkeziyetsiz uygulamalarını (DApp) yaratmalarına olanak sağlayan herkese açık bir ağ olarak karşımıza çıkıyor. Bu yapısıyla Hedera bireysel geliştiricilerin ve girişimcilerin işlerine yarayacak çözümler sunuyor. Hedera klasik blok zincir yapılarının aksine yüksek performans ve istikrarlı bir sistem sunarak blok zincir platformlarının karşılaştığı sorunlara çözüm olmayı hedefliyor.

Hedera kendisini üçüncü nesil dağıtık defter teknolojisi olarak tanımlayan bir algoritmaya sahip. Ağdaki işlemlerin hızlıca tamamlanıyor ve blok zincirlerden çok daha etkili bir şekilde çalışıyor. Saniyede 10binin üzerinde kripto para işlemini gerçekleştirirken işlem başına sadece 0,0001 tutarında bir masraf kullanıyor. Hedera geliştiricileri işlemlerin süresinin üç ile beş saniye arasında olacağını söylüyor.

Çıktığı günden itibaren Coinmarketcap verilerine göre de kayda değer yükselişler yaşayan ve iddialı bir kripto para olan Hbar şu an için 5 milyarın üzerinde bir piyasa değerine sahip ve toplam arzının sadece %30’u piyasalarda. İlerleyen zamanlarda Hbar’ın değerini artırması ve şu anki sahip olduğu ucuz fiyat sayesinde yatırımcılarına ciddi gelirler kazandırması bekleniyor.

4-Harmony (ONE)

En ucuz coinler konusunda dikkat çeken bir başka coin ise Harmony (ONE). 2018 yılında bir girişim olarak başlayan Harmony 2019 yılında 18 milyon dolarlık fon toplayarak dikkatleri üzerine çekti. Consensus Capital ve Lemniscap VC gibi dev yatırımcıların takibine girdi.

Harmony kullanıcılarına veri paylaşımına, tedarik zinciri takibine, merkezi olmayan pazarlara, kredi derecelendirme sistemlerine, reklam alışverişlerine ve oyunlara odaklanarak birtakım pazarlarda benimsenecek bir ekosistemin sözünü veriyor. Harmony, merkeziyetsiz olmayı önemsiyor ve işlem hızlarını artırmak için Hisse Kanıtı protokolünü kullanıyor. Doğrulama ve yüksek işlem hızlarına odaklanan yapısıyla blok oluşturma aşamalarını daha modern yapmayı amaçlıyor. Bu sayede platformda sunulan parçalama işleminde düğüm doğrulama süresi önemli ölçüde azalıyor.

Stephen Tse tarafından kurulan 12 kişilik bir ekip 2017 yılında Harmony projesini geliştirmeye başladı. Stephen Tse, Microsoft ve Google gibi kurumlarda çalıştı. Projenin ekibi ise Apple, Google, Amazon gibi dünya devi şirketlerin eski çalışanlarından oluşuyor. Sahip olduğu güçlü ekip, geleceğe yönelik sunduğu çözümler, piyasa değeri ve düşük fiyatıyla Harmony, en ucuz coinler konusunda incelenmesi gereken bir kripto paradır.