Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Eski Ripple Kurucu Ortağı Yine XRP Sattı!

Eski Ripple Kurucu Ortağı Yine XRP Sattı!
Kripto Para Kazandıran Robot

Eski Ripple Kurucu Ortağı Yine XRP Sattı!

Eski Ripple kurucu ortağı yine XRP sattı. Ripple kurucularından olan Jed McCalep 25 gün sonra yeniden XRP satışı gerçekleştirdi.

ABD’nin en önemli finansal regülatörlerinden biri olarak bilinen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ı menkul kıymet satışı gerçekleştirdikleri gerekçesiyle dava etti.

Söz konusu davada Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu Chris Larsen iddianamede bulunurken, sürekli olarak XRP satışı gerçekleştiren diğer kurucu ortak Jed McCaleb’in dava edilmemesi oldukça şaşırttı.

McCaleb Yeniden Satışlara Başladı

Ripple’ın kurucu ortaklarından biri olan ancak daha sonra Stellar’ı (XLM) geliştiren Jed McCaleb, 25 gündür XRP satışı yapmıyordu.

Kendisinde milyarlarca adet XRP bulunan McCaleb’in yapılan anlaşma kapsamında ticari hacme göre satış yaptığı biliniyordu. Buna karşın dava açılmasının ardından XRP satışlarına 25 gün ara veren Jed McCaleb, 18 Ocak 2021 tarihinde yeniden satışlara başladı.

Yaklaşık bir aydır hiçbir şekilde satışta bulunmayan McCaleb’in Tacosand cüzdanı yeniden XRP satışına başladı. 18 Ocak tarihinden itibaren 28,6 milyon adet XRP satışı gerçekleştiren McCaleb, 9,747 milyon XRP için satış emri verdi. Buna göre 7 milyon doların üzerinde satış yapılmış oldu.

XRP Yüzde 10’un Üzerinde Değer Kazanmıştı

XRP’nin değer kazanmaya başladığı sırada McCaleb’in satış yapması da oldukça dikkat çekti. Ripple CEO’sunun yeni atanan SEC Başkanı Gary Gensler’ı mutlulukla karşılaması, XRP fiyatının yüzde 10’un üzerinden değer kazanmasına neden olmuştu.

McCaleb’in ise artan hacimden yararlanabilmek için böyle bir satışa imza atmış olabileceği düşünülüyor.

Kripto Para Kazandıran Robot