Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Euro bölgesinde sanayi üretimi Ocak ayında büyümeye döndü

Euro bölgesinde sanayi üretimi Ocak ayında büyümeye döndü
Kripto Para Kazandıran Robot

Euro bölgesinde sanayi üretimi Ocak ayında büyümeye döndü

Aralık ayında aylık düşüşün ardından, euro bölgesindeki sanayi üretimi bu yılın başlarında büyümeye döndü.

Tüm Avrupa Birliği tarafından da daha iyi sonuçlar kaydedildi, bu sonuçlarda Aralık ayında sanayi üretimi durgunlaşırken Ocak ayında artış gösterdi. Avrupa Birliği istatistik ofisi Eurostat tarafından cuma günü yayınlanan veriler bu duruma işaret etti.

Euro bölgesinde mevsimsellikten arındırılmış sanayi üretimi Ocak’ta aylık % 0,8, Avrupa Birliği’nin tamamında ise % 0,7 arttı. Aralık ayında para blokunda % 0,1 düştü ve AB’de durgunlaşmıştı.

Euro bölgesinde yıllık bazda sanayi üretimi Ocak ayında % 0.1 arttı. Geniş AB’de büyüme % 0,3’e ulaştı.

Euro bölgesinde sanayi üretiminin aydan aya gelişimi, en çok dayanıklı tüketim mallarının üretiminden kaynaklandı. Sanayi üretimi % 0,8 arttı. Dayanıksız tüketim malları üretimi de % 0,6 arttı.

Yıllık bazda karşılaştırmada en önemli büyüme ara malı ve dayanıklı mal üretiminde kaydedildi. İlk durumda, büyüme % 1.8’e, ikinci % 1.6’ya ulaştı.

Bireysel AB Üye Devletleri arasında, sanayi üretimi Ocak ayında (% 3,8), Yunanistan ve Fransa‘da (her ikisi de % 3,4) ve büyümenin % 3,1’e ulaştığı Belçika’da bir önceki aya göre en fazla artış gösterdi. Slovakya’da da% 0,7 büyüdü.

Aksine, en önemli düşüşler Estonya ve Letonya’da kaydedildi, burada her iki durumda da sanayi üretimi % 1.5 düştü. Bunları % 1,3’lük düşüşle Portekiz ve sanayi üretiminin % 0,7 düştüğü İspanya izledi.

Geçen yılın Ocak ayına kıyasla, sanayi üretimi en çok İrlanda (% 27,5), Litvanya (% 11,8) ve Polonya’da (% 5,6) arttı. En büyük düşüşler Portekiz, Malta ve Slovakya’da kaydedildi. Portekiz’de endüstriyel üretim % 6,5, Malta’da % 6,2 ve Slovakya’da % 4 düştü.

Kripto Para Kazandıran Robot