enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Fed Başkanı Jerome Powell, Dijital Dolar ile İlgili Konuştu

Fed Başkanı Jerome Powell, Dijital Dolar ile İlgili Konuştu
Kripto Para Kazandıran Robot

Powell, “Bence dijital dolar olmaması kripto paraların lehine olan en güçlü argümanlardan biri” dedi. Fed başkanı ayrıca ABD’nin rezerv para statüsünü kaybetme tehlikesinde olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Fed Başkanı Powell, Dijital Dolar Varken Kripto Para Birimlerine İhtiyaç Olmadığını Düşünüyor

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Çarşamba günü ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde bir kongre oturumu sırasında kripto para birimleri, sabit paralar ve dijital dolar hakkında konuştu.

Duruşma sırasında Massachusetts’ten Temsilci Stephen Lynch, Fed’in dijital para biriminde bir “hızlı eylemin” piyasaları “sakinleştirip sakinleştirmeyeceğini” ve dijital doların ödemelerde binlerce kripto para biriminin veya sabit paranın ortaya çıkmasından daha uygun bir alternatif olup olmayacağını sordu.

ada coin

“Bence durum böyle olabilir. Bence bu, dijital para birimi lehine sunulan argümanlardan biri, ”dedi Powell, detaylandırarak:

“Özellikle, dijital bir ABD para biriminiz olsaydı, sabit paralara ihtiyacınız olmazdı, kripto para birimlerine ihtiyacınız olmazdı. Bence bu onun lehine olan güçlü argümanlardan biri.”

Farklı bir soruya yanıt veren Powell, stablecoin’lerin para piyasası fonlarına veya banka mevduatlarına çok benzediğini ancak “düzenleme olmadan” olduğunu belirtti. Şunları söyledi: “Bu ülkede, halkın parasının çok güvenli olması gereken bir varlıkta tutulduğu bir geleneğimiz var. Örneğin banka mevduatları veya para piyasası fonları konusunda oldukça güçlü bir düzenleyici çerçeveye sahibiz. Stabilcoinler için bu gerçekten mevcut değil.”

Kripto Para Kazandıran Robot

Temsilci Lynch, dünya çapındaki birçok merkez bankasının bu alanda ABD’den daha hızlı ilerlediğini öne sürerek dijital dolar gelişiminin “yavaşlığı” konusundaki endişelerini de dile getirdi.

Powell, “Bunun, hızlanan bir karar sürecinin başlangıcı olduğunu düşünüyorum. Teknik tarafta ve politika tarafında yapacak çok işimiz var, ancak bunun kritik bir kısmı sadece halkla istişare.” Şunu vurguladı: “Bunu doğru yapmak konusunda gerçekten endişeliyim… Bence doğru yapmak, hızlı yapmaktan çok daha önemli.”

Fed başkanı ayrıca Lynch’in ABD’nin rezerv para statüsünü kaybetmesiyle ilgili endişelerini de ele aldı. Powell, “Rezerv para biriminde ABD rezerv para birimidir” diye ısrar etti:

“Gerçekten iyi bir rakip yok. Rezerv para birimi olmak için ihtiyacınız olan her şey, Amerika Birleşik Devletleri’nde var… Onu kaybetme tehlikesi altında değiliz, kesinlikle Çin’e değil”

ada coin