Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Fed para politikasını yalnızca kademeli ve şeffaf bir şekilde değiştirecek

Fed para politikasını yalnızca kademeli ve şeffaf bir şekilde değiştirecek
Kripto Para Kazandıran Robot
25.03.2021
0
A+
A-

Fed para politikasını yalnızca kademeli ve şeffaf bir şekilde değiştirecek

ABD Merkez Bankası patronu Jerome Powell perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasındaki değişikliğin kademeli ve şeffaf olacağını söyledi.

Powell’a göre Fed, korona krizinden etkilenen ekonomiyi destekleyen para politikasının gevşek duruşunu ancak “büyük bir şeffaflıkla” kademeli olarak ve ancak ekonomi tamamen düzeldikten sonra değiştirecek.

Powell, “Hedeflerimize önemli ölçüde yaklaştıkça, devlet tahvili ve ipoteğe dayalı menkul kıymet alımlarının hacmini kademeli olarak azaltacağız. Ve sonra faiz oranlarını artırıp yükseltemeyeceğimizi görmek için uzun vadede test etmeye başlayacağız.” dedi.

Powell, Ulusal Halk Radyosuna verdiği demeçte, hızlı aşılamaların ve tarihi mali desteğin ABD’nin ekonomik görünümünü iyileştirdiğini söyledi. “Aşının en azından ilk dozu şimdiden yaklaşık 85 milyon Amerikalıya verildi. Her gün 2,5 milyon doz aşı yapılıyor. Bu, ekonomiyi beklediğimizden daha kısa sürede yeniden açmamızı sağlayacak.” diye ekledi.

Powell, “Ekonomiye verilen mali destek tarihi ve bu, daha yüksek ekonomik faaliyet ve istihdam yaratılmasına yol açacak. Kongre’ye çok kredi verilmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Fed, geçen hafta Para Komitesi’nden bu yana büyüme tahminini iyileştirdi. Şu anda ekonominin bu yıl 1983’ten bu yana en yüksek olan % 6,5 ile genişlemesini bekliyor. 2020’de ABD ekonomisi % 2,4 düşmüştü.

Kripto Para Kazandıran Robot