Fitness Sektörü Yıldızı 2 Hisse Senedi – Lululemon

Fitness Sektörü Yıldızı 2 Hisse Senedi – Lululemon
Kripto Para Kazandıran Robot
21.04.2021
0
A+
A-

Fitness Sektörü Yıldızı 2 Hisse Senedi – Lululemon

1- Lululemon

Lululemon, spor giyim endüstrisinde güçlü bir marka oluşturmada olağanüstü bir iş çıkararak, kendini Nike ve Adidas gibi büyük rakiplerle karşı karşıya kaldığı bir ortamda buldu.

Şirket, topluluk odaklı pazarlamalarını doğrudan tüketiciye odaklaması sayesinde gelirlerini 10 yıl önceki 711 milyon dolar çizgisinden 31 Ocak’ta sona eren son mali yılda 5,6 milyar dolara yükselten bir hacime sahip oldu. Satışlar, salgının başlaması nedeniyle geçen baharda düşüş gösterdi, ancak o zamandan beri muhteşem bir geri dönüş gösterdi.

En son çeyrek satışları bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 24, ayrıca brüt kar marjı ise dikkat çekici bir şekilde yüzde 58,6 (Peloton’dan daha yüksek bir artış) artış gösterdi.

Lululemon Athletica (LULU) Stock Rises 3.1%: How Does it Score?

ada coin

Kadınlar için yaptıkları pahalı ve kaliteli yoga pantolonları şirketi bulundurdukları noktaya getirdi. Ancak ileride, Lululemon erkek ürün yelpazesini daha da büyütmek isteyecektir.

Ek olarak, şirket şimdi Mirror’ı satın alarak Peloton’un sahip olduğu pazarda büyük bir paya sahip oldu.

Lululemon genel olarak işin hala küçük bir parçasında olsa da, önümüzdeki yıllarda Peloton ile doğrudan rekabet etmesini izlemek oldukça ilginç olacak. Lululemon geçtiğimiz yıl 30 mağaza ve bu mali yıl içinde ise 40 ila 50 arasında mağaza açmayı planlıyor. Şu an dünya çapında 521 lokasyona sahip olan şirketin, ne kadar büyük bir ayak izi bırakmak istediğini gösteriyor. Bugün Kuzey Amerika dışında yalnızca yüzde 14’lük bir etkiye sahip olan şirket, uluslararası pazarları (özellikle Asya’yı) büyük bir büyüme fırsatı olarak görüyor.

Fitness Sektörü Yıldızı 2 Hisse Senedi – Lululemon

Kaynak: https://www.fool.com/

Kripto Para Kazandıran Robot