Fitness Sektörü Yıldızı 2 Hisse Senedi – Peloton

Fitness Sektörü Yıldızı 2 Hisse Senedi – Peloton
Kripto Para Kazandıran Robot
21.04.2021
0
A+
A-

Fitness Sektörü Yıldızı 2 Hisse Senedi – Peloton

2- Peloton

Peloton, Lululemon’dan daha düşük bir brüt kar marjına (en son çeyrekte% 39,9) sahip olabilir, ancak büyüme potansiyeliyle bunu fazlasıyla telafi ediyor. Şirket 2021’in ikinci çeyreğinde gelirini yüzde 128 artırarak ilk milyar dolarlık çeyreğini yaşadı. Peloton, ekipman parçası da satın alan ve 39 $’lık aylık ücret ödeyen değerli müşteri sayısını 1,67 milyona çıkarmış durumda. Peloton’un salgından büyük fayda sağladığına şüphe yok, ancak işletme 2020’den önce de adımlarını buna göre atmaya devam ediyordu. İleri vadede de tüketicilerin evde spor yapma eğilimi azalacak gibi görünmüyor. Ek olarak, uzaktan çalışma da Peloton’u destekleyen major faktörlerden birisidir.

Can Peloton's share price keep powering higher?

Lululemon ile karşılaştırıldığında Peloton’un daha zorlu bir rekabet hendeği ile çevrelenmiş olduğunu düşünüyoruz.

Son derece teknik, yenilikçi ve entegre fitness altyapısı oluşturmak, bir giyim işi yaratmaktan çok daha zor ve yoğun sermaye gerektiren bir yapı olması sebebiyle Peloton’un Lululemon’a kıyasla engelleri çok daha yüksektir. Bu yüzden Lululemon, ileri vadede Peloton’dan daha güçlü bir markaya sahip olabilir.

Bu, Peloton’un Asya-Pasifik bölgesine ilk girişi oluyor!

Peloton, ürün talebinin artması nedeniyle uğraşmak zorunda kaldığı bazı tedarik sorunlarını çözmek için hala çalışıyor, ancak bu olay bizi çok endişelendirmiyor. Sebebi, şirketin Precor satın alımı ve yönetimin nakliye departmanına ayrıdığı 100 milyon dolarlık yatırım duyurusudur. Bu sorunların kısa süre içerisinde çözüleceği anlamına geliyor. Ayrıca 2021’in ikinci yarısında şirket Avustralya’da faaliyete geçecek ve ilk defa Asya-Pasifik bölgesine giriş yapmış olacak.

ada coin

Kaynak: https://www.fool.com/

Kripto Para Kazandıran Robot