Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

G20 Ülkeleri Küresel Vergi Konusunda Anlaştı

G20 Ülkeleri Küresel Vergi Konusunda Anlaştı
Kripto Para Kazandıran Robot
11.07.2021
0
A+
A-

G20 ülkeleri ortak bir karar aldı ve küresel vergi konusunda anlaşmaya vardı. İtalya Ekonomi ve Maliye Bakanı Daniele Franco, çokuluslu şirketler için uluslararası vergi düzenlemeleri için adım atıldığını söyledi.

G20 Merkez Bankası Başkanları ve Maliye Bakanları Bir Araya Geldi

G20 ülkelerinin Maliye Bakanları ve Merkez Bankası başkanları bir araya geldi. G20 Dönem Başkanı İtalya’nın ev sahipliğinde üçüncü toplantılarını Venedik’te gerçekleştirilen zirvede uluslararası şirketlerin vergi konusu masaya yatırıldı. Bu konuda önemli adımların atıldığı organizasyonda ev sahibi İtalya’nın Maliye Bakanı Daniele Franco, konu ile ilgili açıklama yaptı. Franco, iki gün boyunca süren zirvenin sonunda bilgi verdi.

Franco, “G20 anlaşması, önemli bir başarıdır, uluslararası vergi sisteminin gelecek yıllarda istikrarlı olmasına katkıda bulunacaktır” dedi. İtalyan Bakan, ekim ayı sonunda yapılacak G20 Liderler Zirvesi’ne kadar üzerinde anlaşmaya vardıkları mekanizmaları devreye almaya niyetli olduklarını kaydetti.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) düzeyinde de uluslararası vergi reformu anlaşmasını imzalamayan 7 ülke bulunduğunu, bunların 3’ünün (Macaristan, İrlanda, Estonya) Avrupa Birliği üyesi olduğunu belirten Franco, “Bütün G20 ülkeleri bu konuda anlaşmaya vardı ve amacımız, tüm ülkeler arasında bir anlaşmaya varmak. Dünya gayrisafi yurt içi hasılasının yüzde 90’ını temsil eden ülkeler arasında bir anlaşma, toplu çabaya katılma konusunda diğer ülkelere biraz baskı oluşturuyor. Her ülke uzlaşmayı kabul etmeli.” diye konuştu.

“Tarihi Bir Anlaşmaya Vardık”

Daniele Franco, diğer ülkelerin Maliye Bakanları ile Nisan ayında video konferans ile bir araya gelmişti. Bu noktada ülkelerin ekonomik görünümünün iyileştiğini belirterek, “Bu, aşılama ve bununla ilgili politikaların desteklenmesindeki ilerlemeyle alakalı. Şu anda aşıların dağıtımında düzensizlik var. Bazı ülkelerde varyant korkusu var. Toparlanma sürecini desteklemek için gerekli olduğu sürece mevcut tüm araçların kullanımına olan bağımlılığımızı yineledik.” ifadelerini kullandı.

Ignazio Visco da toplantılarında, iklim konusunda farklı ülkeler arasında gerçek, şeffaf, güvenilir ve karşılaştırılabilir verilerin ve karbon emisyonlarının çok önemli olduğu hususunda anlaşmaya varıldığını belirtti.Bu arada, toplantının ardından yayımlanan sonuç bildirgesinde de “Daha istikrarlı ve adil bir uluslararası vergi sistemi için tarihi bir anlaşmaya vardık.” ifadesi yer aldı.Bildirgede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili olarak G20 ülkelerinin taahhüdü, “Kovid-19 salgınından etkilenen tüm savunmasız ülkeleri desteklemeye devam edeceğiz.” ifadeleriyle yinelendi.

Kripto Para Kazandıran Robot
ETİKETLER: , ,