Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Gelecek Vaat Eden Kripto Paralar

Gelecek Vaat Eden Kripto Paralar
Kripto Para Kazandıran Robot

Gelecek Vaat Eden Kripto Paralar

Gelecek Vaat Eden Kripto Paralar, kripto para borsasına girmeyi düşünen her bir yatırımcı için oldukça önemli bir merak noktasıdır. Çünkü her bir yatırımcı, geleceği olan ve hatta gelecekte şu anda olduğundan çok fazla değere sahip olacağını düşündüğü kripto para birimine yatırım yapmanın doğru olduğunu düşünmektedir. Ki bu oldukça doğru bir şeydir çünkü geleceği olmayan kripto paralar, yatırımcılarını geri dönüşü olmayacak kadar büyük zararlara uğratabilmektedirler. Bu yüzden de kripto para borsasına yatırım yaparken gelecek vaat eden kripto paralar nelerdir? Hangi Kripto Parayı tercih etmek diğerlerine oranla daha doğru olacaktır? Kripto para yatırımı en güvenli şekilde nasıl gerçekleştirilebilir? Gibi oldukça önemli olan noktalar üzerinde dikkatlice düşünmeli ve atacağınız bütün adımları buna göre atmalısınız. Böylece edebileceğiniz zararın önüne geçebilir, çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

 

Gelecek Vaat Eden Kripto Paralar Nelerdir?

Gelecek vaat eden kripto paralara bakacak olursak Bitcoin, Ethereum gibi yaygın olan kripto para birimlerinin yanında Litecoin, Ripple, NEO, Dash, Neo, IOTA, Monero, NEM ve son olarak da Shiba Inu gibi kripto para birimleri, gelecek vaat eden kripto para birimlerinin başında gelmektedir. Ancak kripto para borsası çok fazla değişkenlik gösterme özelliğine sahip olduğundan bul liste değişebilir yani yeni kripto para birimleri bu listeye eklenebilir ya da bu listede olan bazı birimler listeden çıkabilir. Ancak yine de yatırım yaparken bu tarz gelecek vaat eden kripto paralar ile ilgili listeleri göz önünde bulundurmak, yaşayabileceğiniz potansiyel zararın önüne geçmenize olanak sağlayacak ve sahip olduğunuz parayı koruyacak hatta belki de üstüne koymasını sağlayacaktır. Bu yüzden dikkatli ve seçici davranmakla beraber güvenilirliğini kanıtlamış, sıklıkla tercih edilen borsalardan alışveriş yapmanız da oldukça büyük önem arz etmektedir.

Bitcoin

Kripto Para Birimlerinin en popüleri ve aynı zamanda da atası olan Bitcoin, bu popülaritesi ile birlikte çok fazla insan tarafından tercih edilen para birimi olmuştur. Aynı zamanda en güvenilir kripto para birimlerinin de başında yer almaktadır. Bitcoin aynı zamanda şu anda piyasada en yüksek değere sahip olan kripto para birimidir.

Ethereum

Ethereum, Rus hükumetinin desteğini almayı başarabilen kripto para birimi olmasıyla ön plana çıkmaktadır. 2021 yılı tahminleri oldukça iyimser olduğundan yatırımcısına bu kısa dönemde bile ciddi miktarlarda gelir getirebilme özelliği sayesinde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Litecoin

Diğer kripto para birimlerinden daha ucuz olan Litecoin, Pazar potansiyelini tam olarak yansıtamaması ile bilinir. Bir gün potansiyelini oldukça iyi bir şekilde yansıtabileceği düşünüldüğünden sıklıkla tercih edilmektedir.

Ripple

Oldukça hızlı bir yükseliş göstermesi ile ön planda olan Ripple, piyasayı domine eden birimlerinden biridir. Gelecek vaat eden bir kripto para birimi olarak nitelendirildiğinden yatırımcılara uzun vadede çok ciddi gelir getirmesi beklenmektedir.

NEO

Ethereum’un dengi olarak kabul edilen NEO, Çin’in en önemli kripto para çeşitlerinden birisi olarak piyasada yer alıyor. Şu anda oldukça uygun maliyetlerle alınabilecek olan NEO’nun uzun vadede yatırımcılarına çok ciddi gelirler getirebileceği öngörülüyor.

Dash

Gelecek Vaat Eden Kripto Paralar listesinin önemli parçalarından biri olan Dash, i kullanıcı bilgilerini korumak ve anonim olmak gibi hedefler ile 2014 yılında ortaya çıkmıştır. İlk adı Dark Coin olduğundan insanlar tarafından temkinli bir şekilde yaklaşılsa da uzmanlar, Dash’in değerinin ilerleyen zamanlarda artacağına inanmaktadırlar.

NEO

Dijital varlıklar, dijital kimlik ile akıllı kontratların bir araya gelmesinden oluşan bir platform olan NEO, kendi platformunda sahip olduğu dijital sertifikalar ile doğrulanmasıyla ön plana çıkmaktadır. Bu işlem sayesinde, tüm varlıkları yasal bir güvence altına alıyor ve kripto paralarınızı koruyor ve kaybetmenizin tamamen önüne geçiyor. NEO platformu, üzerinden kendi maddi varlıklarınızı başka bir kullanıcıya, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan paylaşabilmeniz ile de ön plana çıkmaktadır.

IOTA

IOTA Almanya’da nesnelerin interneti adı verilen bir propagandayla 2014 yılında 3 ortak tarafından kurulmuş olan bir kripto para birimi olmanın yanı sıra Almanya menşeili bir vakıf olan IOTA vakfının bünyesinde yer almaktadır. Altcoin olmasına rağmen IOTA hız, güvenlik ve ücretsiz işlem gibi oldukça önemli olan bazı özellikleriyle diğer kripto paralardan ayrılıyor.

Monero

Takas edilebilme ve merkeze sahip olmayan bir sistem vasıtası ile oluşturulan Monero ilk olarak Nisan 2014 tarihinde çıkarılmıştır. Monero, kripto para yatırımı yapmak isteyen herkes tarafından işlem yayını ve gönderimi yapabildiği bir kripto para birimi olsa da bu işlemlerin herhangi bir dış gözlemci kaynak tarafından görüntülenemediği bir güvenlik sistemine de sahiptir. Bu işlem gerçekleştirilirken kaynak, miktar ya da hedef bakımından herhangi bir gözlemin kolaylıkla yapılamadığı perdelenmiş ama aynı zamanda halka açık bir işlem kütüğü kullanılır.

NEM

NEM coin, kendisini kullanan herkesin eşit hakka sahip olmasını hedefleyen ve bu doğrultuda çalışan bir kripto para birimidir. Herhangi bir merkeze sahip olmayan NEM Coin, kendi içerisinde de diğer kripto para birimlerinden bağımsız olan özerk bir sisteme sahiptir. NEM, ismini New Economy Movement yani Yeni Ekonomi Hareketi kelimelerinin baş harflerinden almaktadır ve bunun yanında da kullanıcılara çözümler sağlamak için blockchain ve kriptografi teknolojileri de kullanmaktadır. Ayrıca NEM kripto para birimini kendi içerisinde oldukça farklı bir sistem olarak yani örnek vermek gerekirse canlı bir varlık ya da ekosistem gibi tanımlayan kripto para uzmanları da oldukça fazladır.

Kripto Para Kazandıran Robot