Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

General Atomics ve Blue Origin nükleer uzay roketleri yapacak

General Atomics ve Blue Origin nükleer uzay roketleri yapacak
Kripto Para Kazandıran Robot
19.04.2021
0
A+
A-

General Atomics ve Blue Origin nükleer uzay roketleri yapacak

ABD ajansı DARPA, General Atomics, Lockheed Martin ve Blue Origin ile milyarder Jeff Bezos ile nükleer enerjili uzay roketlerinin üretimi için sözleşmeler imzaladı. DRACO ajans programı dahilindeki firmalarla anlaşmalar yapıldı ve bu da net bir hedef belirledi. Anlaşma, nükleer termal tahrikli bir uzay aracı ile nükleer yörüngeye girmek. CNBC sunucusu bu konuda bilgi verdi.

Uzay aracları şimdilik standart olarak kimyasal itiş gücü kullanıyor. Ancak, tamamen verimli değil ve ABD Savunma Bakanlığı’na ait olan ve yeni askeri teknolojilerin geliştirilmesinden sorumlu olan DARPA, değişim için çalışıyor. Bu nedenle, nükleer termal tahrik dahil olmak üzere yeni olanaklar çalışmaya başladı.

Nükleer roket motorları daha yüksek seyir hızları sağlayabilir ve uzay araştırmaları çağını yakınlaştırabilir. Geleneksel kimyasal sistemlerle karşılaştırıldığında, çekirdek aynı zamanda daha yüksek verimlilik ve güç yoğunluğu sağlar, bu da bu sistemleri çok daha küçük ve daha hafif hale getirir.

Human Exploration’ın yöneticisi Bill Pratt, “Nükleer itiş gücü, bir uzay aracının önümüzdeki yıllarda çalışma şeklini önemli ölçüde değiştirecek bir teknolojidir. Hız artacak ve Mars gezegenine yolculuk beklemek mümkün olacak.” NASA uzay ajansı, CNBC’ye söyledi.

Geliştirmenin ilk aşamasında General Atomics, nükleer termal reaktör teknolojisinin tasarımına ve tahrik sistemi konseptine odaklanacak. Bu aşamanın on sekiz aydan az süreceği tahmin edilmektedir. General Atomics, DARPA ile 22 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

İkinci aşamada, Blue Origin ve Lockheed Martin, esas olarak uzay aracının kavramsal tasarımları üzerinde çalışacak. Mevcut bilgilere göre Lockheed Martin ile yapılan sözleşmenin değeri 2,9 milyon dolar ve Blue Origin için 2,5 milyon dolar.

Kripto Para Kazandıran Robot