General Electric, Siemens Enerji’ye dava açıyor

General Electric, Siemens Enerji’ye dava açıyor
Kripto Para Kazandıran Robot

General Electric, Siemens Enerji’ye dava açıyor

ABD’li sanayi grubu General Electric (GE), Alman rakibi Siemens’e ticari sırların çalınması nedeniyle dava açtı. GE, perşembe günü Virginia’da bir mahkemeye açılan davada, Siemens’in enerji bölümünün 2019’da dahili GE malzemesi kullandığını ve Dominion Energy’den bir gaz türbini sözleşmesi için yapılan mücadelede yasadışı olarak avantajlar elde ettiğini iddia ediyor.

Dava Mayıs 2019’a kadar uzanıyor. O sırada, Siemens Energy hala Münih merkezli Siemens grubunun bir parçasıydı. GE, hasarı bir milyar doların üzerine çıkarıyor, bu da yaklaşık 820 milyon Euro’ya tekabül ediyor.

Buna göre, bir Dominion çalışanının GE’nin teklifinin ayrıntılarını bir Siemens Energy çalışanına aktardığı söyleniyor. Siemens çalışanları bu bilgileri şirketlerinin teklifini iyileştirmek için kullandı. Şikayete göre Siemens Enerji, 225 milyon ile 340 milyon dolar arasında, bugünkü değerine göre 185 ile 280 milyon euro arasında değişen bir hacme sahip sözleşmeyi imzaladı.

Siemens iddiaları reddediyor. Bir şirket sözcüsü, dahili bir soruşturmadan sonra, grubun hem Dominion hem de GE’yi şirket içi çalışanların devri hakkında bilgilendirdiğini söyledi. Siemens ayrıca ilgili çalışanlara karşı “hızlı ve uygun” disiplin önlemleri aldı. Gizli GE bilgileri de tüm Siemens sistemlerinden kaldırıldı.

ada coin

Davada Siemens‘in “inatla” GE’ye “çalınan tüm ticari sırların yok edildiğine” dair güvence vermeyi reddettiği belirtiliyor. Siemens geçen yıl Siemens Energy’den ayrıldı ve bunu borsaya kaydetti.

Kripto Para Kazandıran Robot